Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2018 14:40
Zadrželi podezřelého

Poplach ve Vídni: Útočník na ulici pobodal rodinu, na útěku muže!

Zdroj: TV Nova

Tři lidi pobodal neznámý útočník ve středu večer ve Vídni. S vážnými zraněními skončili v nemocnici. Motiv útoku zatím policie zjišťuje.

Nejméně tři lidi těžce zranil nožem neznámý útočník ve vídeňské čtvrti Leopoldstadt. Na útěku zřejmě tentýž pachatel zranil dalšího muže. Policie zatím spojení obou případů nepotvrdila.

 

Podle místních médií útočník náhodně napadl několik chodců. Jeden muž a dvě ženy utrpěli vážná zranění a byli převezeni do nemocnice. S odvoláním na policejního mluvčího o tom informuje Austrian Kurier. 

 

Později Kurier upřesnil, že napadena měla být tříčlenná rodina u vchodu do metra na náměstí Nestroyplatz. Zraněni jsou rodiče a jejich dcera, všichni jsou Rakušané.

 

 

Útok se stal v ulici Praterstrasse nedaleko slavného zábavního parku ve středu kolem tři čtvrtě na osm večer. Na místo vyrazilo několik jednotek policistů, včetně speciální jednotky. Místo činu bylo neprodleně uzavřeno.

 

 

Místní obyvatele policie vyzvala, aby nevycházeli z domu. Později informovala o dalším napadení nožem nedaleko místa prvního útoku, vážně zraněn měl být další muž. Policisté dopadli podezřelého z druhého útoku, byl údajně zraněn na rukou. Není jasné, zda jde o stejného útočníka.

mom TN.cz
Reklama