Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 20:40
Hromada práce

Poslance čeká smršť zákonů, do voleb jich mají stihnout 250!

Zdroj: TV Nova

České poslance čeká do konce volebního období schvalovací smršť. Na stolech by jim totiž na zatím naplánovaná jednání mělo přistát více než 250 nových zákonů. Zhruba stejný počet se přitom poslancům podařilo schválit za tři a půl roku od začátku fungování této vlády.

Dvě naplánované schůze a pět týdnů jednání, kdy by měli být naši zákonodárci pilní jako včeličky. Mají před sebou totiž opravdu hodně schvalování.

 

Poslance zatím podle plánu čekají debaty a hlasování o 256 zákonech. Jenže polovina z nich je v prvním čtení a tak se drtivá část z nich se nejspíš nestihne do říjnových voleb schválit.

 

V ohrožení je tak například nový zákoník práce, předlohy o sociálním bydlení a zálohovaném výživném, ale také zákon o univerzitních nemocnicích či oddlužení.

Dvacet zákonů ve třetím čtení anebo takzvané vratky senátorů nejspíš stihnou poslanci uvést v život. Například nový stavební zákon, novelu zákona o státních svátcích nebo registr smluv.

 

Další stovky různých smluv, dokumentů a návrhů lidově řečeno skončí v koši. S většinou z nich přišla opozice a zatím se nedostaly ani na program poslancům.

pez, František Bůžek TN.cz