Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 21:37
odjeli na prázdniny

Poslanci nestihli projednat hodně zákonů. Mohou za to absence

Zdroj: TV Nova

Poslancům začaly téměř dvouměsíční prázdniny, nestihli ale projednat hodně zákonů. Můžou za to i zrušená jednání, která se nekonala kvůli velké absenci poslanců. Mezi největší absentéry patří poslanec Igor Nykl z hnutí ANO nebo Karel Schwarzenberg z TOP 09.

Podzimní volby jsou na spadnutí a poslancům zůstává na stole téměř 300 neprojednaných bodů, většinu z nich už zřejmě projednat ani nestihnou. Možná by jich nebylo tolik, pokud by se některá jednání sněmovny nemusela rušit kvůli nízké účasti poslanců.

Reklama

 

Největším absentérem posledního čtyřletého období je Igor Nykl z hnutí ANO, který se účastnil pouhé třetinu jednání sněmovny. "Pan poslanec Nykl je dlouhodobě nemocný. Mrzí nás to, protože to je skutečný odborník ve zdravotnictví a na jednáních nám jeho hlas chybí," komentovala situaci mluvčí ANO Kubíčková.

 

 

Téměř stejnou absenci má i Karel Schwarzenberg z TOP 09. "Připouštím, že mám menší podíl na hlasování, to je pravda, ale jako předseda zahraničního výboru mám spoustu zahraničních cest," vysvětlil Karel Schwarzenberg.

 

Mezi zákony, které už nestihli projednat, patří například více peněz pro vážně postižené, zákon o odpadech, nebo o ochraně ovzduší, na který tlačí Evropská unie.

 

Nejvíce času strávil ve sněmovně komunista Jiří Valenta, hned za ním jsou sociální demokraté Roman Sklenák a Jiří Petrů.

 

has TN.cz
Reklama