Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 21:37
odjeli na prázdniny

Poslanci nestihli projednat hodně zákonů. Mohou za to absence

Zdroj: TV Nova

Poslancům začaly téměř dvouměsíční prázdniny, nestihli ale projednat hodně zákonů. Můžou za to i zrušená jednání, která se nekonala kvůli velké absenci poslanců. Mezi největší absentéry patří poslanec Igor Nykl z hnutí ANO nebo Karel Schwarzenberg z TOP 09.

Podzimní volby jsou na spadnutí a poslancům zůstává na stole téměř 300 neprojednaných bodů, většinu z nich už zřejmě projednat ani nestihnou. Možná by jich nebylo tolik, pokud by se některá jednání sněmovny nemusela rušit kvůli nízké účasti poslanců.

 

Největším absentérem posledního čtyřletého období je Igor Nykl z hnutí ANO, který se účastnil pouhé třetinu jednání sněmovny. "Pan poslanec Nykl je dlouhodobě nemocný. Mrzí nás to, protože to je skutečný odborník ve zdravotnictví a na jednáních nám jeho hlas chybí," komentovala situaci mluvčí ANO Kubíčková.

 

 

Téměř stejnou absenci má i Karel Schwarzenberg z TOP 09. "Připouštím, že mám menší podíl na hlasování, to je pravda, ale jako předseda zahraničního výboru mám spoustu zahraničních cest," vysvětlil Karel Schwarzenberg.

 

Mezi zákony, které už nestihli projednat, patří například více peněz pro vážně postižené, zákon o odpadech, nebo o ochraně ovzduší, na který tlačí Evropská unie.

 

Nejvíce času strávil ve sněmovně komunista Jiří Valenta, hned za ním jsou sociální demokraté Roman Sklenák a Jiří Petrů.

 

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.7. | 23:02 Štefan Nemeth
19
Houbeles jen absence! Nejméně půl roku nedělali nic jiného, než řešili jak ...
18.7. | 09:20 reypal
1
Štefan // možná ještě doplnit - pokud možno podělit hlasy na podovinu tak,aby ...
5.8. | 09:49 deisyda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já nedojit do práce bez omluvy, tak jsem bez příjmu.
18.7. | 10:48 Jaromír Pokorný
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby ze sněmovny vyhnali Kalouska byl by úspěch jejich práce daleko plodnější a efektivnější, je to totiž největší škoditel, nic neumí jen rád poslouchá sám sebe!!!
18.7. | 10:31 tenistka 175 tenistka175
10
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo by možná reálné vyčísli, kolik času strávili "válcováním "Babiše...a jakou účast přitom měli. Zabralo to mnoho dnů a i "mimořádné schůze" kvůli němu...To prošustrovali mnoho užitečného času , určeného na to, za co jsou opravdu PLACENI !!!
18.7. | 10:25 tenistka 175 tenistka175
7
Náhlasit nevhodný komentář
ONI byli kompletní pouze když byl program ANTIBABIŠ, to byl pro ně jedinej adrenalínek !!!
18.7. | 09:20 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Štefan // možná ještě doplnit - pokud možno podělit hlasy na podovinu tak,aby ani jedna strana neměla jistotu,že prosadí vše tak,jak oni mají zájem.Aby se museli dohodnout i s druhou resp.protistranou.A kdyby jich byla polovina (posranců),tak by to úplně stačilo.
18.7. | 06:51 kimy69
12
Náhlasit nevhodný komentář
Půl roku idiotských obstrukcí různých Kalousků, Bendů, Fialů a spol, se musí na výsledku jistojistě podepsat.
18.7. | 02:59 vsetula
6
Náhlasit nevhodný komentář
Štefan Nemeth - Souhlasím s tebou !!! ANO a SPD !!! Jak bude nevím ale řekl bych že je opravdu nejvyšší čas na změnu !!!
17.7. | 23:02 Štefan Nemeth
19
Náhlasit nevhodný komentář
Houbeles jen absence! Nejméně půl roku nedělali nic jiného, než řešili jak odstranit největšího rivala Babiše a vyplodili pamflet Lex Babiš. Celou tuto dobu pro své voliče nepracovali! Svůj plat nikdo z nich si nezasloužil a tak při volbách volte pouze mezi ANO a SPD!!! Ostatní strany nemaj zásluhy
17.7. | 22:27 Vilém Novák
15
Náhlasit nevhodný komentář
A když nechoděj do práce, tak nepobíraj mzdu? A když nic nedělaj, spí při práci, tak jsou taky šikanování jako ostatní zaměstnanci? Nebo je to fuk, páč je nikdo nekontroluje a jen tak parazitují na systému?
17.7. | 22:16 jansuk
15
Náhlasit nevhodný komentář
Spíše lenost, kombinovaná s neschopností