Aktualizováno 12.9. 2017 13:07
Poslední schůze

Poslanci zasedli před volbami naposledy, nestihli stovky věcí

Zdroj: TV Nova

Poslanci začínají svůj poslední týden v lavicích Sněmovny – alespoň pro toto volební období. Na závěrečné schůzi už jim zbývá prodiskutovat jen pár bodů. Stovky zákonů a smluv ale už před schůzí spadly pod stůl.

Poslanci by během dne měli vyslechnout zprávu vyšetřovací komise ohledně úniků z policejních spisů. Komise probírala hlavně uniklé nahrávky mezi exministrem a lídrem ANO Andrejem Babišem a bývalým novinářem MF DNES, na kterých se domlouvali na zveřejňování kompromitujících materiálů i na základě informací uniklých z živých spisů policie.


Komise ve své zprávě například navrhla zřízení zvláštního orgánu, který by vyšetřoval státní zástupce. Trestní oznámení v souvislosti s úniky ze spisů ovšem údajně nechystá.


Dalším bodem na úterním programu je smlouva CETA mezi Kanadou a Evropskou unií. Ta by měla usnadnit obchod a investice, třeba pomocí zrušení cel, podle expertů by obchod mezi EU a Kanadou mohl díky dokumentu vzrůst o pětinu.

Smlouvu schválila EU zhruba před půl rokem po letech vyjednávání; musí ji ale ratifikovat parlamenty jednotlivých států, aby začala platit.

pez, Eliška Zvolánková TN.cz