Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2017 13:07
Poslední schůze

Poslanci zasedli před volbami naposledy, nestihli stovky věcí

Zdroj: TV Nova

Poslanci začínají svůj poslední týden v lavicích Sněmovny – alespoň pro toto volební období. Na závěrečné schůzi už jim zbývá prodiskutovat jen pár bodů. Stovky zákonů a smluv ale už před schůzí spadly pod stůl.

Poslanci by během dne měli vyslechnout zprávu vyšetřovací komise ohledně úniků z policejních spisů. Komise probírala hlavně uniklé nahrávky mezi exministrem a lídrem ANO Andrejem Babišem a bývalým novinářem MF DNES, na kterých se domlouvali na zveřejňování kompromitujících materiálů i na základě informací uniklých z živých spisů policie.


Komise ve své zprávě například navrhla zřízení zvláštního orgánu, který by vyšetřoval státní zástupce. Trestní oznámení v souvislosti s úniky ze spisů ovšem údajně nechystá.


Dalším bodem na úterním programu je smlouva CETA mezi Kanadou a Evropskou unií. Ta by měla usnadnit obchod a investice, třeba pomocí zrušení cel, podle expertů by obchod mezi EU a Kanadou mohl díky dokumentu vzrůst o pětinu.

Smlouvu schválila EU zhruba před půl rokem po letech vyjednávání; musí ji ale ratifikovat parlamenty jednotlivých států, aby začala platit.

pez, Eliška Zvolánková TN.cz

Diskuze

12.9. | 19:23 Jan Kotlej
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den vážení, tak jsem si poslechl Karla Kryla,doporučuji písničku Karel Kryl : DEMOKRACIE Jan Kotlej.
12.9. | 16:32 alfleth
3
Náhlasit nevhodný komentář
proč mi to nepřijde divné
12.9. | 15:31 fantozzi602
7
Náhlasit nevhodný komentář
ale pridat si prachy to stihli
12.9. | 12:59 allanaldik
16
Náhlasit nevhodný komentář
hlavne ze se dokazi dny a tydny hadat o nicem za prachy obcanu. Zakony? co to je? Neco pro lidi? to nas nezajima a vlastne ani lidi.