Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 14:59
chtějí ušetřit

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní

Česká pošta - 6
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Některé pobočky by nemusely mít otevřeno každý den v týdnu (ilustrační foto)

Česká pošta by ráda omezila otevírací dobu asi třetiny svých poboček. Podle ní například na venkově nemusí být otevřeno každý všední den. O změnu provozních hodin už požádala Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Asi 1100 poboček České pošty z celkových 3200 by mohlo mít brzy osekanou provozní dobu. Byly by otevřeny jen některé dny v týdnu. Státní podnik si od tohoto opatření slibuje především úspory. Změna otevírací doby by se měla týkat poboček ve venkovských lokalitách. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

 

Podle Pošty bylo už v minulosti běžné, že na venkově nebyly pobočky otevřeny každý den a lidé s tím problém neměli. Ani ČTÚ není zásadně proti, žádostí se ještě bude zabývat. Zároveň ale upozorňuje na to, že by lidem mohly nastat komplikace při vyzvedávání uložených zásilek, píší Lidové noviny.

 

Změna otevírací doby ale není jedinou novinkou, kterou Česká pošta navrhuje. Jednou z nich jsou například čtrnáctidenní prázdniny na venkovských pobočkách nebo uzavření pobočky v případě, že zaměstnanec onemocní. Pak by ostatní služby zajišťovala nejbližší pobočka v jiné obci.

 

 

O pomoc byste mohli požádat také listonoše, se kterým byste se například telefonicky domluvili, aby zásilku na vzdálenější poštu odnesl za vás. Obce se ale obávají, aby postupné zkracování provozní doby nevedlo nakonec k úplnému zrušení poboček.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.7. | 15:28 kacipavel
24
Generální ředitel pošt má měsíčně přes 560 000 Kc Za co ??? pošty patří pod MV ...
17.7. | 15:06 x x
-5
a tady je názorný příklad návratu komunismu:-) důchodci sice budou remcat, ale ...
18.7. | 19:16 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Poslední dobou se česká pošta parádně zviditelnila.V každé ulici musíte přes den objíždět alespoň 5 debilně zaparkovaných poštovních dodávek.Buďme rádi že jim na rozvoz nekoupili poštovní autobusy.
17.7. | 23:21 jhena
0
Náhlasit nevhodný komentář
klidně si dejte na poštách otevírací dobu jeden den v měšíci, potom se nedivte, že ze všech stran se na vás povalí žaloby jako laviny, jelikož jste nedoručili včas ty důležité zásilky k lidem, kteří vás živí, jde jen o to, přibl*lé a příživnické manažery, co vše zničí vykopat na ulici
17.7. | 20:59 jsemrenca
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zas pošta, co dodat. Už teď jsou jejich služby na b*ití, ztratí co můžou, u nás ve městě otevírací doba jen Po-Pá, od 8.30 do 11.00, a od 13.00 do 16.30. A z pěti přepážek jde jedna, další dvě pošťačky stojí a čučí, a ta u přepážky ještě nas*aná že tam člověk vůbec něco chce. Hrůza.
17.7. | 19:49 Jaromír Pokorný
1
Náhlasit nevhodný komentář
17.7. 15:06 x x: Máš asi pořádně vypláchnutej mozek tím alkoholikem, co??
17.7. | 19:36 Jaromír Pokorný
5
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně, že máme banány a k tomu ještě zahnuté podle EU, k zblití!!!!
17.7. | 18:36 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
Neotevrou obe prepazky a jeste se zdrzuji tim co vam vse chteji prodat zbytecne.
17.7. | 18:35 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Posta zavrela mensi posty nebo je predala vetnamcum,nerozumim co rikat? Ted zkrati i oteviraci dobu? No ono to uz zaclo s prepazkama treba u nas mame 6 prepazek a z toho 4 jsou ovenceny co vse se jeste da koupit na poste a ty 2 co zustali tak se stridaj ktera bude otevrena ikdyz je na poste 20 lidi-
17.7. | 18:04 Benito Juarez
5
Náhlasit nevhodný komentář
V tom případě by se musela pro tyto obce změnit i doba uložení zásilky. Také by se musely změnit ve všech státních organizacích úřední lhůty (např. při odvolávání proti nějakému rozhodnutí) pro občany z těchto obcí a mnoho dalšího.
17.7. | 16:43 maxfox
12
Náhlasit nevhodný komentář
Jen kolik si vezmou za poslání pitomé složenky s penězi, přitom je to jen elektronická operace,která je nic nestojí.Než něco si nechat poslat poštou,raději volím nějakou zásilkovou službu,kde je cena podstatně nižší,nebo je doprava v ceně zboží.Musí se umět hledat.
17.7. | 16:25 pater11
11
Náhlasit nevhodný komentář
Postu pouziji, tak max dvakrat rocne,protoze ty zlodeje nebudu podporovat.