Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2016 18:15
nový ceník

Pošta od ledna zdraží dopisy a balíky do ciziny. PŘEHLED CEN

Česká pošta - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Česká pošta od ledna zvýší ceny za posílání listovních zásilek do zahraničí o pět korun, balíky podraží o 20 korun.

Důvodem zdražení je nutnost pokrýt náklady na tyto služby. Vyplývá to z ceníku na webu společnosti. Důvodem zdražení je nutnost pokrýt náklady na tyto služby, řekl ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík.

 

Poslání obyčejného dopisu do 50 gramů po Evropě vyjde nově na 32 korun namísto 27 Kč, mimo Evropu pak na 37 Kč místo dosavadních 32 korun. Doručení kilogramového balíku bude stát 285 Kč a dvoukilového 300 korun.

 

Kompletní přehled cen služeb České pošty platný od 1. ledna 2017 najdete zde: Ceník České pošty od 1. 1. 2017 [pdf]

 

"Ceny služeb musí být stanoveny tak, aby byly pokryty efektivně a účelně vynaložené náklady, generoval se přiměřený zisk a byla zajištěna návratnost investic v přiměřeném časovém období," uvedl Vitík. Změny cen základních služeb podléhají kontrole ze strany Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

 

 

Vitík doplnil, že ceny mezinárodních listovních služeb České pošty se i po cenové úpravě řadí mezi nejnižší v Evropě. Úprava má umožnit poště zajistit nynější rozsah kvality a služeb.

 

Některé ceny doručování do zahraničí pošta naposledy zvyšovala loni v únoru, kdy například doporučená zásilka nebo cenné psaní podražily o deset korun pro všechny hmotnostní kategorie a cílové destinace. Vnitrostátní ceny podnik zvedal letos v květnu, kdy známka na dopis podražila o tři Kč na 16 korun.

 

 

Pošta loni zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o čtvrtinu na 302 milionů korun. Zisk zvýšila kompenzace od státu za poskytování takzvané univerzální služby, tedy základních služeb v celé ČR. Podle novely zákona o poštovních službách představuje její maximální výše za loňský rok 700 milionů korun.

 

 

Výnosy České pošty za loňský rok vzrostly o téměř šest procent na 20,26 miliardy korun. Pošta zaměstnává přes 30.000 lidí. Z toho víc než 90 procent působí v provozu a obchodu. Podnik provozuje síť 3200 poboček.

tn.cz ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.12. | 18:54 Hana Lošťáková
14
Nejsou schopní doručit dopis do druhého dne,u nás konkrétně pošťačka ani ...
9.12. | 11:40 tonny44
2
Už ty zassrrance z pošty mrddám do ucha. I inkaso už platím převodem, kunndy ...
9.12. | 12:41 Jan Jurečka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pravda je taková, že na nákup a prodej musí být dva. Jeden zloděj, darebák, podvodník v doručování zásilek...a pak druhý - hňup, který s oním podvodníkem spolupracuje nebo ho nechává dobrovolně vydělat. Neplaťte přes SIPO, využívejte přepravních společností, internetu a ono se "to ...
9.12. | 11:40 tonny44
2
Náhlasit nevhodný komentář
Už ty zassrrance z pošty mrddám do ucha. I inkaso už platím převodem, kunndy neschopný. :-(((
9.12. | 08:40 reypal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Stálé zdražování a služby stojí za čím dál tím větší kulové. Balíky stále dohledávám a pošťáci už ani nezazvoní.V lepším případě dají do schránky lístek.Častěji ani to ne.Co chceme,když Pošta podléhá Chovancovi.Jakej pán,takovej krám.
8.12. | 21:21 Ivanka Martincová
6
Náhlasit nevhodný komentář
Haničko Lošťáková, toto se děje i tady v Chomutově, např. 30. 11. jsem se ptala listonošky zda nám něco nenese, že čekáme balíček z ciziny ale ona mi odpověděla, že nemáme nic a odpoledne manžel našel ve schránce lístek, že jsme nebyli doma a máme si zásilku vyzvednout na poště .
8.12. | 19:16 bozemis
10
Náhlasit nevhodný komentář
no jestli budou takhle dál zdražovat?? !! Tak si dopis po EU doručím sám, ha ha ha.!!
8.12. | 18:54 Hana Lošťáková
14
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsou schopní doručit dopis do druhého dne,u nás konkrétně pošťačka ani nesáhne na zvonek a jen tak šoupne drze do schránky,že adresát nebyl zastižen ( přitom jsem neustále doma,mám nemocenskou a nikam nechodím) a abychom si vyzvedli dopis na poště!!!!! A oni si zdražují? Zlodějina nic víc!!!!
8.12. | 18:18 pater11
8
Náhlasit nevhodný komentář
Zlodejum udala nase rodina papa. Tohle je vrchol zlodejiny.