Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.12. 2016 18:20
boj o platy

Pošťáci dnes celý den stávkují! Nadřízení jim prý drsně vyhrožují

Zdroj: TV Nova

Na dnešek vyhlásili zaměstnanci České pošty 24hodinovou stávku, která začala o půlnoci. Podle odborářů se jí účastní čtyři stovky zaměstnanců z celkového počtu 30 tisíc. Je možné, že se do stávky nezapojilo víc lidí kvůli údajnému zastrašování ze strany nadřízených.

Zaměstnancům České pošty měli vedoucí pracovníci rozeslat prezentace, ve kterých jim údajně vyhrožují, co by se mohlo stát, pokud by se zúčastnili stávky.

 

Výhrůžky se mají týkat třeba odebrání prémií, udělení výtky nebo dokonce ukončení pracovního poměru. Odboráři chtějí veškeré zastrašující dokumenty shromáždit a chystají i trestní oznámení. Vedení České pošty ale zastrašování odmítá.

 

 

Vedoucím pracovníkům měly být zaslané materiály, jak se mají chovat, že nemají zaměstnancům ve stávce bránit a nahradit je jinými, aby nebyl ohrožen provoz.

 

Plánované zvýšení platů o 1400 korun se nelíbí třem z osmi odborových organizací, které požadují zvýšení o 2500 korun. Podle vedení České pošty by se ale jednalo o miliardový zásah do hospodaření a to si pošta nemůže dovolit. Dnes mají stávkovat pracovníci za přepážkami, doručovatelé i řidiči. Jedna stávka už tento týden proběhla, a to v pondělí. Menšina zaměstnanců nepracovala dvě hodiny.

Veronika Polášková / lud TN.cz

Diskuze

22.12. | 22:33 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Podle ceníku služeb co za poštovní služby platíme, tak by měli brát minimálně dvojnásobné platy, ale podle kvality jejich práce, jsou už nyní velice přeplácení!!
22.12. | 20:19 vosibert
0
Náhlasit nevhodný komentář
Stávku schvaluji. Pošťák ma plat 9000 - 13 000. I uklizečka je na tom lépe, pracuje v těple a práci si udělá dle dohody.
22.12. | 19:20 luisina4
5
Náhlasit nevhodný komentář
Posta zaslouzi restruktualizaci vedeni.Tj.sloucit pracoviste a snizit pocet vedoucich zamestnancu.hned by bylo kde brat na zvyseni platu.Postaci,nebudte ovce a jdete si za svym cilem.Berete vyplatu za odpovednost za sverene hodnoty ale i sebe,zdravi(psi,nemoznost Wc,jidla) a to se musi zohlednit.
22.12. | 18:35 kimy69
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby jste se pořádně domluvili, tak snad, ale pokud stávkuje 400 lidí z 30 tisíc, tak z vás akorát udělají pošť(ěv)áky...