Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.12. 2016 18:20
boj o platy

Pošťáci dnes celý den stávkují! Nadřízení jim prý drsně vyhrožují

Zdroj: TV Nova

Na dnešek vyhlásili zaměstnanci České pošty 24hodinovou stávku, která začala o půlnoci. Podle odborářů se jí účastní čtyři stovky zaměstnanců z celkového počtu 30 tisíc. Je možné, že se do stávky nezapojilo víc lidí kvůli údajnému zastrašování ze strany nadřízených.

Zaměstnancům České pošty měli vedoucí pracovníci rozeslat prezentace, ve kterých jim údajně vyhrožují, co by se mohlo stát, pokud by se zúčastnili stávky.

 

Výhrůžky se mají týkat třeba odebrání prémií, udělení výtky nebo dokonce ukončení pracovního poměru. Odboráři chtějí veškeré zastrašující dokumenty shromáždit a chystají i trestní oznámení. Vedení České pošty ale zastrašování odmítá.

 

 

Vedoucím pracovníkům měly být zaslané materiály, jak se mají chovat, že nemají zaměstnancům ve stávce bránit a nahradit je jinými, aby nebyl ohrožen provoz.

 

Plánované zvýšení platů o 1400 korun se nelíbí třem z osmi odborových organizací, které požadují zvýšení o 2500 korun. Podle vedení České pošty by se ale jednalo o miliardový zásah do hospodaření a to si pošta nemůže dovolit. Dnes mají stávkovat pracovníci za přepážkami, doručovatelé i řidiči. Jedna stávka už tento týden proběhla, a to v pondělí. Menšina zaměstnanců nepracovala dvě hodiny.

Veronika Polášková / lud TN.cz