Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2018 20:12
objevila je divačka

Pošťačka nedoručila obří množství dopisů! Po letech je našli v kůlně

Zdroj: TV Nova

České pošta má další problém. Tentokrát se týká její bývalé doručovatelky z Mělnicka. Desítky dopisů (včetně těch doporučených), které měla lidem předat, skončily mezi odpadem. Zásilky, na které marně čekali adresáti i čtyři roky, se našly v kůlně domu její příbuzné. Bývalá pošťačka vinu popírá.

Desítky zásilek nedorazily k adresátům a místo ve schránkách skončily mezi odpadem. Objevila je jedna z divaček televize Nova v boudě na zahradě domu, který patří rodině pošťačky z Mělnicka.

 

Nedoručená pošta zahrnovala katalogy, vyúčtování, složenky, ale dokonce i osobní poštu. Moto České pošty "Dnes podáte, zítra dodáme" si dnes už bývalá zaměstnankyně vyložila po svém. Důvodem prý byla jen lenost. Obvinění ale žena odmítá.
"Nevím, jestli mě někdo okradl a chtěl mě pošpinit. Když jsme jezdili, máme otevřená auta, nevím," bránila se žena.

 

Podobných pohledů, dopisů ale i cenných nebo doporučených dopisů má být v boudě na zahradě víc . Pošťačka připouští, že mohlo dojít k nechtěné ztrátě. Jenže na razítkách jsou data v rozmezí několika měsíců. "Samozřejmě, že občas se to stát může, ale v takovém objemu a v takovém časovém rozpětí, který jsme tady viděli, je to opravdu nepravděpodobné," prohlásil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

 

 

Nedoručená pošta má být na zahradě její příbuzné. Jedním z adresátů, kteří marně čekali na psaní, je pan Martin. Po čtyřech letech dopis od rodinné přítelkyně dostal. "Jsem v šoku, jestli se mi čtyři roky snaží někdo něco říct a já absolutně nevím, co," postěžoval si.

 

Podle České pošty, které jsme dopisy předali, jde o selhání jednotlivce. "Podle rychlé kontroly, kterou jsem měl možnost provést, se to týká jedné konkrétní doručovatelky, takže budeme zjišťovat, proč se to stalo. Samozřejmě budeme požadovat nějakou náhradu škody, " dodal Vitík s tím, že po evidenci budou dopisy rozesílat znovu adresátům.

Jan Mareš/ lud TN.cz
Reklama