Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
pozor v zahraničí

Používáte v autě kameru nebo navigaci? Hrozí statisícové pokuty

Navigace
Zdroj: Profimedia
Dejte si pozor na správné umístění přístroje (ilustrační foto)

Jezdit s navigací se v posledních letech stalo samozřejmostí. Jenže pokud ji v autě máte umístěnou špatně, hrozí vám i pokuta. Ještě vážnější je situace s palubními kamerami, ty v některých zemích nemůžete mít za sklem vůbec.

Co je v Česku běžné, může být v zahraničí problém. Češi si zvykli umisťovat na čelní sklo bezpečnostní kamery a natáčet si svou jízdu. Častokrát tak mohou zachytit přestupky, a pomoci tak s jejich vyšetřováním.

 

Jenže například v Rakousku nebo Portugalsku takové kamery vůbec nesmíte za sklem mít. V Rakousku za takový prohřešek můžete v krajním případě dostat pokutu až 10 tisíc euro (asi 260 tisíc korun). Na Slovensku zase navigace nebo podobný přístroj nesmí být umístěn na čelním skle v zorném poli řidiče. Podobné je to i v jiných evropských zemích

 

Pokuta za špatné umístění přístroje hrozí také v Česku. "Za umístění nějakého předmětu ve výhledu řidiče - ať už se jedná o palubní kameru, navigaci, či plyšáky a ozdoby, může být řidiči uložena pokuta až do výše 2000 korun," vysvětlil policejní mluvčí Jozef Bocán.

 

 

Pozor byste si měli dávat ještě na jednu věc, tou je zveřejňování videí, která pomocí palubní kamery nahrajete. Pokud totiž nahrávku zveřejníte na sociálních sítích a osoby na ní jsou identifikovatelné, jedná už se o zpracování osobních údajů. Za to úřad ukládá pokuty v řádu tisíců až deseti tisíců korun.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO HRŮZY: Horší parkování jste v životě neviděli! Žena málem zabila sebe i lidi kolem

VIDEO: Důchodkyně stále stojí u silnice s fénem a míří na vozidla! Neuhodnete, co se stane

Kolik skutečně stojí provoz auta. PŘÍKLAD

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.6. | 07:33 josefvyskoc
24
tak tak...je potreba domaci evropske obyvatelstvo co nejvice sikanovat a ...
11.6. | 19:53 Martin Teichert
-4
Zajimalo by me jak je to s kamerou zabudovanou ve zpetnem zrcatku? Nebo v ...
11.6. | 20:43 roko-lanek
3
Náhlasit nevhodný komentář
To bylo strašné.Za zlych komunistu se ani na STK nejezdilo.
11.6. | 20:34 cestovatel001
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jo v Rakousku je lepší jet bez kamery, s výstražnou vestou při ruce s počtem shodným s pasažéry, vše mít s ateste, striktně dodržovat pravidla a doufat, že policajti nebudou mít rejpavou...
11.6. | 20:12 Jiří Sataba
2
Náhlasit nevhodný komentář
A pokud srží klasickou kameru spolujezdec tak je to jak.
11.6. | 19:53 Martin Teichert
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Zajimalo by me jak je to s kamerou zabudovanou ve zpetnem zrcatku? Nebo v Rakousku vadi pouze predmety umistene na prednim skle?
11.6. | 18:54 fantozzi602
10
Náhlasit nevhodný komentář
VOLTE OKAMURU - PRYC Z EU za chvili budeme smet dychal jen v sude dny,ty pokuty jsou primerene k platum europoslancu
11.6. | 13:01 sigr
9
Náhlasit nevhodný komentář
Bohatě by stačilo aby řídili LIDÉ a ne H O V A D A co si léčí své mindráky třeba z malého penisu. Spousta lidem by zbývalo na život než na vystrojování zbytečných pohřbů, ale to si musí každý sáhnout do svědomí sám a mindráky řešit s odborníky nikoli na silnicích.
11.6. | 12:58 sigr
12
Náhlasit nevhodný komentář
Kde ta slavné EU.bere ty cifry na pokuty.? Co se týče těch navigací a kamer, to musejí výrobci dělat jiné uchycení než na přední skla. Jinak proti těmto technologiím nemám zcela nic,dobří pomocníci.
11.6. | 12:40 Antonín Lopatka
-2
Náhlasit nevhodný komentář
voda nepřetekla. A měřte dobu, za kterou bude prázdná lahev i nálevka. A potom nalijte do dvou lahví litr vody do každé. A opět lijte do nálevky. Doba bude stejná.
11.6. | 12:38 Antonín Lopatka
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Že zipování zrychlí průjezd zůžením je blbost. Jediné, čemu může zipování zabránit je dlouhá kolona v průběžném pruhu. Prostě vzniknou dvě poloviční. Si to zkuste doma, vemte nálevku s úzkým hrdlem a dvě dvoulitrové lahve. Nejdřív do jedné láhve nalejte dva litry vody a lijte do nálevky tak, aby...
11.6. | 12:24 sany1
-1
Náhlasit nevhodný komentář
to je k smíchu v Rakousku hrozí až 260 000 kč pokuta a u nás až do výše 2 000kč :-D