Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 12. 2017
Nákupní šílenství

Povánoční nákupy jsou tu, slevy jsou i osmdesát procent!

Je po Ježíškovi, obchody jsou zavřené, ale nákupní horečka přesto pokračuje - přesunuje se totiž na internet, kde zákazníci utratí další miliardy korun. E-shopy v rámci povánočních výprodejů už přišly s lákavými, mnohdy i osmdesátiprocentními slevami, které potrvají až do konce ledna.

Kamenné obchody a nákupní centra teď zejí prázdnotou, což je jedna z obrovských výhod internetových prodejců. O svátcích mají obchodníci zavřeno, ti internetoví ovšem prodávají dál. A navíc s až neuvěřitelnými slevami.

 

"Hvězdný výprodej jsme spustili na Štědrý den a nejvyšší slevy budou dosahovat 70 procent. Největší zájem je o domácí spotřebiče, jako ledničky, pračky a sušičky, ale také tablety, chytré telefony a televizory," vypočítává mluvčí jednoho z e-shopů Lenka Mastešová.

 

Letošní rok byl pro internetové prodejce rekordní. Od poloviny října do Štědrého dne jsme u nich utratili o pětinu více než ve stejném období loni.

 

"Více než 38 miliard korun a byly to opravdu velice úspěšné Vánoce. Ve výprodejích v lednu očekáváme, že tato částka bude přibližně třetinová," pochvaluje si ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška.


 

Provozovatelé e-shopů využijí i toho, že zhruba každý čtvrtý Čech našel pod stromečkem obálku s hotovostí. Z peněženek tak prý vytáhneme dalších více než 12 miliard. Ovšem pozor, ne každá na první pohled neodolatelná sleva může být výhodná. Vždy je dobré se podívat, z čeho ji prodejce vypočítává.

 

Povánoční výprodeje ve většině z 36 tisíc e-shopů u nás potrvají až do konce ledna nebo do vyprodání zásob.

pez, Zdenek Čík TN.cz