Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 8.6. 2017 10:23
pokuta 200 tisíc STŘEPINY

Povinné očkování dělí Evropu: Neočkujete, zaplatíte pokutu!

Zdroj: TV Nova

Zatímco v Česku se omezuje, sousední Německo v očkování přitvrzuje. Ani Itálie není pozadu a rodičům neočkovaných dětí tam nově hrozí vysoká pokuta.

 U nás se po velkém odporu veřejnosti pravidla povinného očkování rozvolňují, jinde v Evropě se naopak zpřísňují. Třeba v Německu jsou už dva roky rodiče, kteří chtějí zapsat své dítě do školského zařízení, povinni konzultovat s pediatrem očkování a podat o tom důkaz.

Anketa

Necháváte své děti očkovat?

Hlasovalo 4240 lidí.
 Toto pravidlo je nyní ještě zpřísněno. Školská zařízení budou povinna hlásit rodiny bez tohoto potvrzení místnímu zdravotnímu orgánu.

 

Před dvěma týdny zavedla povinné očkování dětí i Itálie. Děti do šestnáctého roku věku musí být očkovány proti dvanácti různým onemocněním, pokud nejsou, hrozí rodičům pokuta v přepočtu 200 tisíc korun.

 


V Česku se kojenci povinně očkují už 17 let a to proti devíti nemocem. O tom, jestli je státem řízená vakcinace přínosem se ovšem vedou nekonečné spory.

 

Sankce namířené proti rodičům, kteří své děti nenechají očkovat, jsou v Česku v porovnání se zahraničím spíše symbolické. Hříšníkům hrozí pokuta do výše 10 tisíc korun, zákaz přijímání jejich dětí do školek, škol v přírodě či na tábory.

TN.cz/vem