Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2017 10:23
pokuta 200 tisíc STŘEPINY

Povinné očkování dělí Evropu: Neočkujete, zaplatíte pokutu!

Zdroj: TV Nova

Zatímco v Česku se omezuje, sousední Německo v očkování přitvrzuje. Ani Itálie není pozadu a rodičům neočkovaných dětí tam nově hrozí vysoká pokuta.

 U nás se po velkém odporu veřejnosti pravidla povinného očkování rozvolňují, jinde v Evropě se naopak zpřísňují. Třeba v Německu jsou už dva roky rodiče, kteří chtějí zapsat své dítě do školského zařízení, povinni konzultovat s pediatrem očkování a podat o tom důkaz.

Anketa

Necháváte své děti očkovat?

Hlasovalo 4229 lidí.
 Toto pravidlo je nyní ještě zpřísněno. Školská zařízení budou povinna hlásit rodiny bez tohoto potvrzení místnímu zdravotnímu orgánu.

 

Před dvěma týdny zavedla povinné očkování dětí i Itálie. Děti do šestnáctého roku věku musí být očkovány proti dvanácti různým onemocněním, pokud nejsou, hrozí rodičům pokuta v přepočtu 200 tisíc korun.

 


V Česku se kojenci povinně očkují už 17 let a to proti devíti nemocem. O tom, jestli je státem řízená vakcinace přínosem se ovšem vedou nekonečné spory.

 

Sankce namířené proti rodičům, kteří své děti nenechají očkovat, jsou v Česku v porovnání se zahraničím spíše symbolické. Hříšníkům hrozí pokuta do výše 10 tisíc korun, zákaz přijímání jejich dětí do školek, škol v přírodě či na tábory.

TN.cz/vem

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.6. | 10:57 truthwillprevail
4
Mimochodem už jsou zařízení, které se chovají jako školky, dítě nemusí být ...
8.6. | 14:08 truthwillprevail
0
Mimochodem na zahraničních příbalových letácích je varování možného úmrtí ...
6.9. | 14:25 miomiu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to vše kvůli migrantům, napřiklad v Itálli https://www.casopis-sifra.cz/kvuli-povinnemu-ockovani-italii-chce-130-rodin-jizniho-tyrolska-zazadat-azyl-rakousku/
8.6. | 14:08 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem na zahraničních příbalových letácích je varování možného úmrtí dítěte. podle amerického systému hlášení VAERS. Uvádí desetitisíce reakcí ročně. Také mnoho úmrtí. Jen pár procent je hlášeno, takže se jedná o velký problém.
8.6. | 13:46 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nejkrásnější argument českých volů, trvalé následky po očkování nejsou dokázané. Možná tak v ČR, existují studia mnoho států, které hovoří o opaku a taky některé státy odškodňují rodiče, proč asi? Protože je to nedokázané? Stačí trochu pátrat.
8.6. | 12:30 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
TN NOVA zese dostala peníze za reklamu na očkování.Ještě článek o klíšťatech a očkování proti ním,prosím :-)
8.6. | 10:57 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem už jsou zařízení, které se chovají jako školky, dítě nemusí být očkované. Mimochodem když má dítě 5 let, školka ho musí přijmout i bez očkování, v tomto případě školce nehrozí pokuta.
8.6. | 10:48 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak když chcete aby rodič své dítě očkoval ve věku kdy je to pro dítě nebezpečné , tak mu v případě újmy zaplaťte odškodnění, tak jak je např. v Americe a v jiných státech. V jiném případě si chuchněte dementi.