Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2017 15:41
policejní vyšetřování

V Jirkově uhořel otec se synem, požár mohl někdo založit úmyslně

Požár
Zdroj: TV Nova

Ústečtí policisté stále vyšetřují podezřelý požár a výbuch bytu v Jirkově na Chomutovsku. Při požáru zemřel otec se synem, dalších devět lidí se přiotrávilo kouřem. Desítky lidí museli hasiči evakuovat. Policisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi, nevyloučili ani to, že někdo požár založil úmyslně.

Vyšetřování případu nadále pokračuje. Policie pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a to včetně té, že požár někdo založil úmyslně. K výbuchu ale mohlo také dojít v důsledku nedbalosti, potvrdila policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

"Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůžeme poskytnout další informace," uzavřela Bartošová.

 

Požár propukl v sobotu večer v bytě panelového domu v ulici Na Borku. Při příjezdu hasičů šlehaly plameny z oken. Hasiči s ohněm bojovali do čtvrt na deset, po prohledání bytu zjistili, že v něm uhořeli dva lidé. Policie později potvrdila, že šlo o otce se synem, kteří v bytě bydleli.

 

Během požáru se devět lidí nadýchalo kouře, před domem se kvůli požáru sešlo téměř sto lidí, většina se ale mohla po zásahu vrátit do svých domovů.

 

 

Výjimkou jsou lidé ze stejného vchodu. Velice špatně dopadly byty pod tím vyhořelým, protože je výrazně poškodila voda. Místnosti a vybavení v nich také smrdí kouřem. Obec zajistila poškozeným náhradní ubytování, toho ale využili jen dva lidé.
 

klma TN.cz