Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2017 22:34
Oheň v Ostravě

Požár domova důchodců: Podezřelí jsou slavící baníkovci

Zdroj: TV Nova

Požár Domova důchodců Kamenec v Ostravě stále nemá svého viníka. Televizi Nova se ale ozvali svědci, kteří viděli letět pyrotechniku od fanoušků Baníku. Nasvědčují tomu i záběry, které nám diváci poskytli.

V pátek večer střechu domova důchodců v Ostravě pohltily plameny. Vyděšení senioři se stále vzpamatovávají z noční evakuace. Do bezpečí jich hasiči, policisté i náhodní svědci odvedli přes 60.

Reklama

 

Oheň mezi prvními zpozorovala osmiletá dívenka a její otec. Oba viděli pouštět pyrotechniku fanoušky Baníku jen pár metrů od Domova seniorů.

 

"Tady byl velký hlouček dole baníkovců, kteří slavili, lítaly rakety," řekl TV Nova jeden ze svědků.

 

"Viděla jsme, jak na té křižovatce stojí čtyři lidi, asi z toho Baníku, já jsem viděla světlici. Ty stromy chytly, ale hned zhasly a na té střeše se to pak rozhořelo," dodala osmiletá svědkyně. Hasiči už byli na cestě. Anežčin otec ale vběhl do hořícího domu pomáhat s evakuací.

 

 

"Ještě pokud to šlo, tak se evakuovalo výtahy. Potom jsme je museli nosit po schodech, to už tam byl chaos," popsal TV Nova svědek. Při záchraně seniorů si všiml i dvou fotbalových fanoušků, kteří přispěchali s evakuací pomáhat.

 

Mluvčí Baníku Ostrava se ani pár dní po události vyjadřovat nechtěl. Policisté pokračují s vyšetřováním.

 

 

"Policisté provedli ohledání místa události. Dál pokračujeme také ve výsleších, kriminalisté nyní shromažďují fakta ke zjištění příčiny požáru," řekla TV Nova mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

 

Střecha je zatím provizorně zakrytá plachtou. Senioři z vyšších pater se museli přestěhovat do nižších. Škoda se vyšplhala na půl milionu korun. Za obecné ohrožení hrozí pachateli až 2 roky vězení.
 

vbo, Lucie Cochlarová TN.cz
Reklama