Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 21:03
foto zkázy smrtící oheň

Hrůza na Jičínsku! Oheň v domě zabil 30 psů, příbuzní se popálili

Zdroj: TV Nova

Katastroficky skončil večerní požár rodinného domu v obci Trtěnice na Jičínsku. Oheň popálil ženu a jejího syna, kteří v domě žili s více než čtyřicítkou psů. Zvířat dokázali hasiči zachránit jen velmi málo.

Hořet začalo po deváté hodině večer. K neudržovanému rodinnému domu, kde bydlel muž se svojí maminkou, ihned vyrazili hasiči. Dvojice se nadýchala kouře, oba měli lehké popáleniny.

 

"Dvě osoby se nacházely už před příjezdem hasičů venku z hořícího objektu. Jednalo se o matku se synem a předali jsme je záchranářům s lehčími zraněními," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Záchranáři oba odvezli do nemocnice. V domku s nimi ale žilo přes 40 psů. Bohužel jen málo se jich podařilo hasičům zachránit.

 

19

GALERIE: Požár domu nepřežilo na 30 psů

Zdroj: TV Nova

Při požáru domu zemřeli psi - 1

Hodnocení:

 

Asi deset přeživších psů přenesli hasiči do auta a odvezli je do psího útulku. Mezi nimi byla i tři dvoudenní šťěňátka. Jejich zdravotním stav musí prozkoumat veterinář.

 

 

Co přesně požár způsobilo, teď bude zjišťovat policie. "Příčina požáru je v šetření, ale jedna z možných příčin je nedbalost majitele,"  sdělila Götzová. V domě se totiž měla vyskytovat zábavní pyrotechnika. Jaká bude výše škody, zatím není jasné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V mém bytě HOŘÍ! Co mám dělat? Víme, jak postupovat KROK ZA KROKEM

Filip Pultar/ lud TN.cz
Reklama