Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 14:17
auta shořela

Požár návěsu nákladního auta uzavřel na celou noc dálnici D11

Zdroj: TV Nova

Likvidace následků požáru návěsu nákladního auta uzavřela takřka na celou noc dálnici D11 na 21. kilometru ve směru na Hradec Králové. Provoz se podařilo obnovit až v ranních hodinách.

K požáru došlo v pondělí necelou hodinu před půlnocí na 21. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Řidič nákladního auta převážel na soupravě několik osobních automobilů.

 

Když kamion zachvátil požár, stačil ještě řidič zajet ke kraji dálnice a pomocí hasicího přístroje se snažil požár uhasit, ale marně. Podle hasičů začalo hořet kvůli závadě na elektrické instalaci jednoho z převážených vozidel.

 

"Před příjezdem první jednotky bylo na tísňovou linku upřesněno, že na nákladním automobilu s přívěsem hoří už šest vozidel z osmi. Hasiči v dýchací technice nasadili jeden vysokotlaký proud a dva další proudy s těžkou pěnou. Za deset minut měli požár pod kontrolou a následně pokračovali v hasebním zásahu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

 

V jednom z hořících aut byly uskladněné dvě dvoukilogramové lahve s propan-butanem, o kterých podle hasičů nevěděl ani šofér náklaďáku.

 

"Vzhledem k poškození přívěsu a nebezpečí pádu zadního auta z horní plošiny povolal velitel zásahu na místo vyprošťovací automobil, pomocí kterého bylo vozidlo sundáno na zem," doplnil mluvčí hasičů Gabriel.

 

16

GALERIE: Požár kamionu na D11

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Požár kamionu převážejícího auta na D11 - 6

Hodnocení:

 

Tři z převážených aut byla zničena úplně, další dvě požár citelně poškodil. Kromě aut oheň zničil taky celý návěs. Vyšetřovatelé hasičů vyčíslili škodu na 1,2 milionu korun.

 

Kvůli likvidaci následků požáru museli policisté dálnici zcela uzavřít a provoz odklonit už na 18, kilometru. Zpět na dálnici pak řidiči mohli najet na 25. kilometru.
 

TN.cz