Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2018 11:37
Rozsáhlý požár

Požár skladu dřeva hasiči krotí druhý den, budově hrozí zřícení

Zdroj: TV Nova

Přes osmdesát hasičů vyjíždělo v pondělí odpoledne do Jindřichovic pod Smrkem na Liberecku k rozsáhlému požáru skladu dřeva a štěpky. Hasiči na místě zůstávají i v úterý. Navíc hrozí, že se žárem poškozená budova zřítí.

"Poplach třinácti jednotkám byl vyhlášen v pondělí ve 14:15 hodin. Celkem dorazilo 18 cisteren i výšková technika," upřesnila mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

 

Práci hasičům dost ztěžoval silný vítr, který velmi rychle roznesl oheň i do dalších částí bývalého statku sloužícího jako sklad dřeva a štěpky.

 

"Přilehlou obytnou budovu hasiči po celou dobu ochlazovali, aby zabránili rozšíření požáru. Nájemníci bytů opustili ohrožený prostor ještě před příjezdem hasičů," doplnila Bílková.

 

Hasiči na místě strávili celou noc a pracují tu i v úterý. Počasí jim naštěstí začalo přát, vítr se zklidnil a místo rozdmýchávání plamenů začal odnášet stoupající kouř dál od blízkých domů. Přesto hasiči místním doporučili omezit větrání i pohyb venku.

 

 

"Aktuální situace ukazuje, že riziko zřícení objektu při dalším hašení je velké. Stropy se prohýbají a celá budova vlivem dlouhotrvajícího sálavého tepla neustále pracuje," uvedla v úterý mluvčí hasičů.

 

Do Jindřichovic byla proto povolána speciální technika včetně stroje, který dokáže stále hořící štěpku z poškozeného objektu vybagrovat, aby ji hasiči mohli rozhrabat a dohasit.

 

Hasiči na místě zůstanou nejméně do úterního večera. Až po úplném uhašení požáru na místo přijede i vyšetřovatel, aby zjistil příčinu požáru a stanovil škodu. Ta bude nejspíš v řádu milionů korun.

 

17

GALERIE: Požáru skladu dřevního materiálu na Frýdlantsku

Zdroj: HZS Libereckého kraje

Požáru skladu dřevního materiálu na Frýdlantsku - 1

Hodnocení:

pez TN.cz
Reklama