Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2016 15:23
Památka v ohrožení

VIDEO: Takhle hořelo Národní muzeum! Škoda 10 milionů

Zdroj: TV Nova

V Národním muzeu v Praze vypukl v noci na pátek rozsáhlý požár. Plameny zachvátily střechu a podkroví v pravé přední části budovy, hasiči vyhlásili mimořádný stupeň poplachu. Byl zraněn jeden člověk.

Historickou budovu Národního muzea na Václavském náměstí v Praze zachvátil požár. Hořelo 200 metrů čtverečních střechy. 

 

Pokud máte nějaké fotky nebo videa požáru, pošlete nám je, prosím, na email zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

 

V noci u požáru něj zasahovalo 150 hasičů a byl kvůli tomu zastaven i provoz na pražské magistrále. Kriminalisté spolu s hasiči zjišťují příčinu vzniku požáru. Už také stanovili přibližnou škodu, kterou oheň napáchal. Jde o částku 10 milionů korun.

 

Muzeum je kvůli rekonstrukci prázdné a vzácným sbírkám tak nic nehrozilo. Škoda bude podle generálního ředitele muzea Michala Lukeše vyčíslena během dne. "Vyšetřování se bude dále odvíjet od toho, jaká bude určena příčina," podotkl policejní mluvčí Jan Daněk.

 

114

GALERIE: Požár Národního muzea

Zdroj: ČTK

Požár Národního muzea - 11

Hodnocení:

 

Hasiči dostali informaci o požáru v půl druhé ráno. Nejprve byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, který byl později zvýšen na mimořádný, tedy nejvyšší stupeň. Na místo se sjelo 20 jednotek hasičů.

 

Pracovník ostrahy muzea, který požár nahlásil, byl převezen do nemocnice. Nadýchal se kouře, je ale mimo ohrožení života. Původně se objevily informace o tom, že je jeden dělník pohřešován, ty však firma Metrostav provádějící rekonstrukci budovy později vyvrátila.

 

 

Podle ředitele muzea mohla být příčina požáru spojena se stavebními pracemi při rekonstrukci. "Budova je vyklizena, předána zhotoviteli, žádné sbírky tam nejsou. Je to trochu štěstí v neštěstí, protože kdyby se to stalo před několika lety, byl by to o hodně větší problém," řekl novinářům generální ředitel muzea Michal Lukeš.

 

 

Rekonstrukce Národního muzea za více než 1,35 miliardy korun začala loni. Budova z roku 1891 v novorenesančním slohu je nyní obehnána lešením. Generální oprava má skončit v říjnu 2018.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pomsta, nebo náhoda? Muž na benzince zapálil svou manželku

Snímky, z nichž vás zamrazí. Ve dvou letech málem uhořela! Jak vypadá dnes?

tn.cz / ČTK