Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.7. 2018 06:13
Dopravní omezení

Požáry zachvátily Česko. Oheň u železnice hasiči krotili 9 hodin!

Zdroj: TV Nova

Rozsáhlý požár u železnice mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem se podařilo po dlouhých devíti hodinách uhasit. Oheň zastavil provoz na trati, policie už ale obnovila provoz na silnici mezi oběma městy. S dalšími velkými požáry bojovali hasiči na jihu Moravy, i ve středních a východních Čechách.

Hasičům se podařilo dostat pod kontrolu požár, který vypukl na desítkách míst poblíž železnice na Ústecku. "Oheň máme zcela pod kontrolou, nicméně není ještě zcela zlikvidován," potvrdil ČTK ve 21:00 mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

 

Policie obnovila provoz na silnici 30 mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem kolem deváté hodiny, ve 22:30 pak i spojení na trati. Mezinárodní vlaky do té doby jezdily obklikou přes pravou stranu Labe. Železničáři budou nyní trať a trakční vedení kontrolovat.

 

Trvalo dlouhých devět hodit, než hasiči plameny zkrotili. Kvůli požáru stála více než desítka vlaků, včetně mezinárodních spojů mířících do Německa. Byla sice zavedena náhradní autobusová doprava, i ta ale fungovala jen v omezeném rozsahu. Do redakce TV Nova volali zoufalí cestující z rychlíku Eurocity: "Jsme na cestě z Ústí do Prahy a už asi čtyři hodiny stojíme. Vlak je přeplněný a v horku tu lidé téměř kolabují," popsal Milan Š.

 

Podrobnosti o výlukách a omezeních provozu najdete na webu Českých drah.

 

Hořelo přibližně od obce Dolní Zálezly až k Lovosicím. "Začala hořet suchá tráva, na některá místa k železnici se velmi špatně dostává. Požár se nám zatím nepodařilo dostat plně pod kontrolu," komentoval situaci odpoledne policejní mluvčí Lukáš Marvan. "Země je vyprahlá, jedno ohnisko uhasíme a další se na jiném místě objeví," doplnil mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.


110

GALERIE: Požár pole u Lovosic

Zdroj: facebook

Požár pole u Lovosic - 1

Hodnocení:

Na místě zasahovalo celkem 150 hasičů, v ohrožení se ocitly i domky přímo u trati. "Situace je proměnlivá, do akce jsme zapojili vrtulník s watervakem a přeskupujeme jednotky do těch nejvíce ohrožených lokalit," řekl Rudolf. Velitel zásahu na místě komunikuoval se starosty jednotlivých obcí, kteří sledovali situaci s dobrovolníky.

 

 

Policisté kvůli usnadnění hasičského zásahu přilehlou komunikaci uzavřeli, v úseku Ústí nad Labem-Lovosice a zpět jezdila pouze kyvadlová autobusová doprava. Nyní už je provoz obnoven.

 

 

Příčinu požáru zatím hasiči nestanovili. "Nicméně se domníváme, i podle očitých svědků, že s největší pravděpodobností došlo k technické závadě na kolejovém vozidle a od toho se vznítil požár," řekl Rudolf. V Ústeckém kraji je to letos první tak rozsáhlý požár v době sucha.

V odstaveném vlaku horkem kolabovali cestující:

 

Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásili hasiči také na Hodonínsku. U Radějova likvidovalo požár pole devět jednotek hasičů. Ve Tvarožné u Brna se rozhořelo obilí na ploše 600 krát 500 metrů. S ohněm bojovalo 12 jednotek hasičů. Velký požár les likvidovali hasiči na Chrudimsku. Deset jednotek dostalo pod kontrolu oblast o rozloze 200 x 200 metrů. Na západě Čech hasiči likvidovali největší požár u Volduch na Rokycansku. Oheň zachvátil les o rozloze 100 x 100 metrů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Synovi Ivety Bartošové (†48) se lepí smůla na paty: Tentokrát Artura potrápil obrovský požár!

VIDEO: Tento muž je hrdina internetu! Během požárů skočil do ohně kvůli tomuhle...

mom, nor, ČTK TN.cz
Reklama