Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 18:31
Sucho v Itálii

Oheň děsí turisty v Římě! Češka vyfotila obří požár u letiště

Požár v Římě
Zdroj: zpravy@nova.cz
Obrovský kouř vyfotila z pláže poblíž Říma česká turistka

Nejen Chorvatsko, ale také Itálie bojuje s rozsáhlými požáry. Plameny v Toskánsku nebo na Sicílii už vyhnaly turisty z některých pláží. Požár nedaleko pobřeží zachytila i česká turistka v Itálii.

"V současnosti se v provincii Řím potýkáme s 18 požáry, z toho polovina vypukla během dne. Požádáme vládu, aby vyhlásila stav nouze," citoval portál thelocal.it prezidenta regionu Nicolu Zingarettiho.

Reklama

 

S plameny bojují stovky hasičů i desítky dobrovolníků, nad městem přelétají vrtulníky. V neděli hořelo na severozápadě Říma - v částech Civitavecchia a Ladispoli, ale také poblíž Sant Angelo Romano a jezera Martignano.

 

Redakci TN.cz kontaktoval čtenář, jehož manželka je v Římě na dovolené. Vyděšená žena mu poslala fotku přímo z pláže, odkud je vidět obrovský kouř z oblasti města. Hoří zřejmě park poblíž letiště Fiumicino.

 

 

Požáry postihly i další oblasti Itálie. Hasiči evidují 155 lesních požárů, které byly ve většině případů založeny žháři. Vysoké teploty a sucho, které v posledních týdnech na jihu Evropy panují, napomáhají jejich šíření.

 

Stovky turistů i místních musely být evakuovány v Toskánsku, Kampánii, Kalábrii a na Sicílii. Nejméně dva lidé našli v plamenech smrt.

epa TN.cz
Reklama