Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 3. 2018
požár domu

Stařenky si v mrazech přitápěly. Skončily na ulici jen v pyžamech!

Požár domu ve Zlíně
Zdroj: Policie ČR
Z domu hasiči zachraňovali dvě ženy

Extrémně náročné služby mají v těchto dnech hasiči a policisté. Zasahují v silných mrazech, kdy teploty klesají až k minus dvaceti stupňům Celsia. I přes všechny komplikace, které toto mrazivé počasí přináší, zachraňují lidské životy.

Ve Zlíně museli zasahovat hasiči už brzy ráno. Z části Zálešná odvezli do nemocnice dvě ženy, které se nadýchaly kouře z požáru dřevěné přístavby. "Chtěli jsme jít dovnitř, ale vzhledem k tomu požáru a horku jsme zjistili, že se tam nemůžeme dostat," popsal zasahující policista Tomáš Dočkal.

 

Policisté proto rozbili teleskopickým obuškem okno, aby dostali obě ženy ze zakouřeného domu. "Bylo -12 stupňů. Jednu paní jsme dali do auta a pustili jsme topení, na druhou jsme naházeli naše věci - kolega mikinu, já neprůstřelnou vestu," dodal Dočkal. V hlubokém mrazu se totiž žena a její jednadevadesátiletá matka ocitly na ulici jen v pyžamech.

 

Na první pohled banální požár si nakonec vyžádal čtyři zraněné. "Dvě ženy, které zachránily policisté z hořícího domu, jednoho z policistů a muže, který nám požár oznámil," vypočítala mluvčí policie Monika Kozumplíková.

 

 

I přes hluboký mráz hasiči zasahují na mnoha místech. Velmi často vyjíždějí třeba k hořícím autům. Na Přerovsku bojovali s plameny, které spolykaly chatu. V Chebu šlo zase o život třem mužům, kteří si nejspíš rozdělali oheň v opuštěném domě.

 

V Lovětíně na Jindřichohradecku požár sice nikoho přímo na životě neohrozil, škody jsou ale obrovské. Majitel, který část stavení pronajímal jako apartmány, je odhaduje na šest milionů korun.

mom/Petr Zapletal TN.cz
Reklama