Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 3. 2018
neznali se

Požáry v Amazonu zakládali sami zaměstnanci! Způsobili obří škody

Zdroj: TV Nova

Zhruba rok vyšetřovala policie sérii požárů v největším českém skladu v Dobrovízi u Prahy. Hořelo tam celkem třikrát, tisíce lidí musely být evakuovány a škoda vznikla za téměř 15 milionů korun. Podle policie založili požáry tři zaměstnanci skladu, a to nezávisle na sobě.

Blikající auta hasičů, záchranky, policie, pach kouře na pracovišti. Pro zaměstnance obřího skladu internetového obchodu se to od podzimu 2016 do jara 2017 stalo už tak trochu rutinou.

 

Poprvé hořelo 6. října, podruhé 1. prosince a nakonec 16. března. Že nešlo o náhodu, bylo evidentní od začátku. A vyšetřování to nakonec potvrdilo."Kriminalistům z Prahy-západ se podařilo objasnit celkem tři případy úmyslného založení požáru v jedné firmě na Praze-západ," potvrdila policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

 

První požár měl založit třicetiletý, druhý třiačtyřicetiletý a třetí dvaadvacetiletý zaměstnanec. Vzájemně se přitom vůbec neznali.

 

 

"První dva pachatelé dodnes tvrdí, že nic nezapálili, takže motiv není znám. Ten třetí uvedl, že si tak chtěl ulevit od psychických problémů," dodala mluvčí.

 

Požár na začátku prosince byl nejhorší, tři lidé se při něm zranili a více než dva tisíce jich musely urychleně opustit pracoviště. Šlo o jednu z největších evakuací za poslední roky. "Požárem bylo zničeno zboží za asi 100 tisíc korun, ty větší škody tam napáchala voda, která stříkala ze sprinklerů," sdělil mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

Škoda u tohoto požáru byla vyčíslena nakonec na deset milionů korun, ve spojení se dvěma dalšími se vyšplhala téměř na patnáct.

 

Všechny tři požáry policisté objasnili už loni v listopadu. Se zveřejněním případu ale čekali až na to, jak rozhodnou soudy. A ty jim daly za pravdu. Všechny tři muže uznaly vinnými a rozdaly jim podmínky. Dva, kteří měli způsobit první dva větší požáry a vinu odmítají, se ale odvolali a rozsudky tak nejsou pravomocné.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz
Reklama