Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2017 13:36
video zkázy hrozivé následky

Požáry v Kalifornii zabily i stoleté manžele! 150 lidí se pohřešuje

Zdroj: TV Nova

Celkem patnáct potvrzených obětí, více než 150 pohřešovaných a 1500 zdevastovaných domovů - to vše dělá z rozsáhlých požárů v Kalifornii jedny z nejhorších v historii. Mezi oběťmi má být i manželský pár z města Napa ve věku 98 a 100 let.

Kalifornie od neděle bojuje s nejhoršími požáry v historii země. O život při nich přišlo nejméně 15 lidí, dalších více než 150 se pohřešuje.

 

Aby si lidé zachránili životy, museli rychle prchat ze svých domovů a nechat veškerý majetek napospas rychle se šířícímu ohni. Nejvíce mrtvých hlásí úřady v oblasti Sonoma County (zatím devět), ve městě Santa Rosa lehly popelem celé okresy, informuje BBC.

 

16

GALERIE: Požáry v Kalifornii

Zdroj: Profimedia

Požáry v Kalifornii - 1

Hodnocení:

 

Podle šéfa kalifornských hasičů se dá předpokládat, že počet obětí ještě stoupne. "Je tu naděje, že zůstali u svých rodin a přátel, nebo opustili město a my s nimi jen nenavázali spojení, ale oheň postupoval tak rychle, že jsme neměli šanci zasáhnout," přiznal Ken Pimlott.

 

 

Jen ze Sonomy a Napy museli evakuovat více než 20 tisíc lidí, utéct se bohužel nepodařilo třeba manželskému páru ve věku 100 a 98 let. Charles a Sarah zemřeli spolu.

 

Mohutný dým jde vidět až 100 kilometrů daleko. Více než 17 požárů spálilo asi 26 tisíc hektarů jen za posledních 24 hodin. Podle tamních úřadů jsou letošní požáry nejvražednějšími v historii.

 

Podívejte se na záznam:

lud TN.cz