Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 5. 2017
hledaní "nešikové"

Poznáte je? Lupiči zpočátku byli k smíchu, pak ukradli milion! VIDEO

Zdroj: Policie ČR

Už více než měsíc pátrá policie po dvojici zlodějů, kteří se vkradli do objektu jedné z firem v pražské Zbraslavi a odnesli si milion korun. Ačkoli jejich zpočátku velmi neobratné a komické počínání zachytily kamery, policii se stále nedaří zloděje najít. Nyní se obrací se žádostí o pomoc na veřejnost.

Kriminalisté druhého policejního obvodu prošetřují vloupání do firmy na pražské Zbraslavi už od konce března, po neznámých lupičích ale jako by se slehla zem. Ke krádeži přitom málem nedošlo. Ze záběrů bezpečnostních kamer je totiž zřejmé, že vchodové dveře do budovy byly pro hledané muže nepřekonatelným problémem.

Reklama

 

"Ať páčili, jak páčili, ne a ne je překonat. Proto si následně pro vstup do budovy vybrali okno, které se jim již vypáčit podařilo," zhodnotil jejich počínání policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Pak následovalo přibližně dvacetiminutové řádění dvojice zlodějů v útrobách firmy. "Prohledali doslova všechno. Neušetřili jediný šuplík, jedinou skříň. A na pokoji nenechali ani podnikové trezory. Díky tomuto šmejdění našli a následně si přisvojili hotovost v různých měnách. Celkově toho bylo za víc, jak jeden milion korun," vysvětlil Hulan.

 

 

Pak z firmy odešli neznámo kam a ačkoli kriminalisté dělají vše, co můžou, aby pachatele vypátrali, vyšetřování je neúspěšné. Nyní se proto policie obrací na veřejnost. "O pomocnou ruku prosí každého, kdo pachatele na záběrech bezpečnostních kamer poznává, zná především jejich totožnost, potažmo místo pobytu, nebo pohybu těchto hledaných," uvedl Hulan.


Pokud kdokoli disponujete těmito indiciemi, přihlaste se kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

lud TN.cz
Reklama