Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2016 12:01
Předpověď počasí

Pozor! ČHMÚ varuje před silnými mrazy. Pak přijde změna

Počasí - zima_1
Zdroj: Mediafax

Meteorologové varují, že v pátek ráno udeří kruté mrazy. Pak se ale začne oteplovat a teploty se přes den dostanou nad nulu.

"V noci na pátek očekáváme nejnižší noční teploty -12 až -17 °C, v horských údolích i pod -20 °C, při nízké oblačnosti nebo v místech bez sněhové pokrývky bude jen kolem -10 °C," varují meteorologové ČHMÚ. Výstraha platí pro všechny kraje kromě Jihomoravského a Zlínského, kde bude o něco tepleji.

 

Mrazivé počasí bude v pátek i přes den. Nejvyšší teploty vyšplhají jen k minus třem stupňům a bude jasno až polojasno. Hned v následujících dnech ale silné mrazy začnou polevovat a od neděle se podle ČHMÚ teploty dokonce dostanou nad nulu.

 

V noci na sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, postupně se ale od západu začne zatahovat a bude sněžit, na západě a jihozápadě v polohách pod 400 m budou srážky smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty budou sice ještě velmi nízké (-13 až -17 °C, v místech bez sněhové pokrývky kolem -10 °C), v Čechách se během noci ale začne oteplovat. Nejvyšší denní teploty budou -6 až -2 °C, v jihozápadní polovině Čech ale už jen -2 až +2 °C.

 

V neděli bude zataženo až oblačno, místy se sněžením, v polohách pod 400 m během dne srážky smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na Moravě a ve Slezsku -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C.

 

 

I po víkendu bude oblačno až zataženo, ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C.

 

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Zataženo až oblačno, místy s deštěm, i mrznoucím. Na horách přechodně i srážky sněhové. Místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +5 °C.

 

Reportáž z nejmrazivější oblasti Česka najdete zde:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejúžasnější fotka všech dob vznikla náhodou. Neuvěříte, jak vznikl magický ledový efekt

Proč bude letos rekordní zima? Meteorologové předpovídají velké mrazy

vrl TN.cz