Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2016 14:02
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Ledovka udeřila, na D46 u Prostějova se srazilo osm aut!

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali na dnešní den varování před tvorbou ledovky. Platí pro celé území České republiky, někde až do pondělního večera.

Teploty kolem nuly, tající sníh a namrzající přeháňky jsou příčinou toho, že silnice jsou dnes kluzké a řidiči i chodci by měli být opatrní, uvedl ve zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

"Navlhlé a mokré povrchy komunikací místy budou namrzat. Na postupující teplé frontě se vyskytne místy mrznoucí déšť, zpočátku v Čechách, k ránu na Moravě a ve Slezsku, proto očekáváme tvorbu ledovky," uvedli meteorologové. Na Moravě a ve Slezsku navíc mrznoucí déšť hrozí i během pondělí.


Po půl sedmé ráno ovšem ledovka příliš problémů nedělala - řidiči měli trable jen v Kroměříži a okolí, kde se staly tři lehké nehody během 15 minut. U obce Rychnovek na Náchodsku uvízl v kopci kvůli ledovce kamion, zhoršená sjízdnost je i na Třebíčsku a v okrese Brno-venkov.


Jedinou vážnou komplikací pro řidiče se stalo několik na sebe navazujících nehod na D46 u Prostějova. Celkem havarovalo osm aut a podle odhadů bude místo znovu plně průjezdné až hodinu před polednem.


Kromě toho policisté před ledovkou varují i v Královéhradeckém kraji, v Aši se kvůli ledovce srazil autobus s osobním autem. Karambol se naštěstí obešel bez zranění.


Ledovka evidentně dělá potíže především na Moravě. Podle čtenářů TN.cz totiž například v Jablonci nad Nisou, který je hodně vysoko a proslulý studenými rány, bylo už ráno nad nulou a žádná ledovka tak nehrozila.

 

 

Výstraha před ledovkou platí pro část Středočeského kraje a Vysočiny a také pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj do pondělních 10 hodin dopoledne. Pro část Vysočiny a Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj pak od pondělních 05:00 do 19:00.
 

Dnes bude v Čechách na většině území déšť nebo mrznoucí mrholení, na severovýchodě sněžení. Nejvyšší teploty 2 až 6 stupňů Celsia. Na Moravě 0 až 3 stupně nad nulou. Mírný jihozápadní vítr.

 

V úterý a ve středu bude zataženo, ojediněle slabý déšť nebo mrholení, na východě mrznoucí. Noční teploty 4 - 0 °C. Denní +6 až +10 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občasné přeháňky, na horách sněhové. Noční teploty +7 až +3 °C. Přes den nejvyšší teploty +8 až +12 stupňů Celsia.

 

V pátek a o víkendu meteorologové očekávají zataženo, občasný déšť, na horách sněhové přeháňky. Noční teploty +6 až +1 °C, nejvyšší denní teploty +6 až +11 stupňů Celsia.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

VIDEO: Podívejte se, co fantastického udělají zmrazené mýdlové bubliny

TN.cz