Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2016 14:02
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Ledovka udeřila, na D46 u Prostějova se srazilo osm aut!

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali na dnešní den varování před tvorbou ledovky. Platí pro celé území České republiky, někde až do pondělního večera.

Teploty kolem nuly, tající sníh a namrzající přeháňky jsou příčinou toho, že silnice jsou dnes kluzké a řidiči i chodci by měli být opatrní, uvedl ve zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

"Navlhlé a mokré povrchy komunikací místy budou namrzat. Na postupující teplé frontě se vyskytne místy mrznoucí déšť, zpočátku v Čechách, k ránu na Moravě a ve Slezsku, proto očekáváme tvorbu ledovky," uvedli meteorologové. Na Moravě a ve Slezsku navíc mrznoucí déšť hrozí i během pondělí.


Po půl sedmé ráno ovšem ledovka příliš problémů nedělala - řidiči měli trable jen v Kroměříži a okolí, kde se staly tři lehké nehody během 15 minut. U obce Rychnovek na Náchodsku uvízl v kopci kvůli ledovce kamion, zhoršená sjízdnost je i na Třebíčsku a v okrese Brno-venkov.


Jedinou vážnou komplikací pro řidiče se stalo několik na sebe navazujících nehod na D46 u Prostějova. Celkem havarovalo osm aut a podle odhadů bude místo znovu plně průjezdné až hodinu před polednem.


Kromě toho policisté před ledovkou varují i v Královéhradeckém kraji, v Aši se kvůli ledovce srazil autobus s osobním autem. Karambol se naštěstí obešel bez zranění.


Ledovka evidentně dělá potíže především na Moravě. Podle čtenářů TN.cz totiž například v Jablonci nad Nisou, který je hodně vysoko a proslulý studenými rány, bylo už ráno nad nulou a žádná ledovka tak nehrozila.

 

 

Výstraha před ledovkou platí pro část Středočeského kraje a Vysočiny a také pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj do pondělních 10 hodin dopoledne. Pro část Vysočiny a Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj pak od pondělních 05:00 do 19:00.
 

Dnes bude v Čechách na většině území déšť nebo mrznoucí mrholení, na severovýchodě sněžení. Nejvyšší teploty 2 až 6 stupňů Celsia. Na Moravě 0 až 3 stupně nad nulou. Mírný jihozápadní vítr.

 

V úterý a ve středu bude zataženo, ojediněle slabý déšť nebo mrholení, na východě mrznoucí. Noční teploty 4 - 0 °C. Denní +6 až +10 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občasné přeháňky, na horách sněhové. Noční teploty +7 až +3 °C. Přes den nejvyšší teploty +8 až +12 stupňů Celsia.

 

V pátek a o víkendu meteorologové očekávají zataženo, občasný déšť, na horách sněhové přeháňky. Noční teploty +6 až +1 °C, nejvyšší denní teploty +6 až +11 stupňů Celsia.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

VIDEO: Podívejte se, co fantastického udělají zmrazené mýdlové bubliny

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.1. | 10:24 Miloš Tichý
2
Jezdím už 52 roků,bez nehody,a pamatuju,jak byly cesty hlavně v kopcích ...
25.1. | 08:55 Miloš Tichý
1
25.1. | 08:29 r126pkp...Přesně tak.!Vyjedou až je pozdě.A policajti řeknou, že ...
25.1. | 12:21 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
vede..oprava
25.1. | 12:20 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
25.1. | 10:13 koxkum..... Máš pravdu.!Pamatuju si, jak sem jezdil ze Stříba do rozvadova přes Milíkov,a to byl sakra kopec,a už tenkrát přes ten kopec jezdily nákladní vozy,a jely furt. bylo posypané.Sice je to už víc jak 50 let,a cesta už vrde jinudy.
25.1. | 10:24 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jezdím už 52 roků,bez nehody,a pamatuju,jak byly cesty hlavně v kopcích ošetřené..U cesty byly hromady posypu,a chlap to vozil na kolečku,a sypal ručně.Je sice pravda, že nebylo tolik aut,ale i tak, nebylo tolik havárek.
25.1. | 10:13 koxkum
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je někdo v tomto banánistánu zodpovědný za údržbu cest,nebo má ministr Ťok provize z oprav v autoservisech?Projedu celou Evropu ale na Rozvadově začíná bordel,jinak se to nazvat nedá.Pokud na to ten šašek nemá,měli by ho už konečně odvovat.Je za to placený velmi dobře.
25.1. | 08:55 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
25.1. | 08:29 r126pkp...Přesně tak.!Vyjedou až je pozdě.A policajti řeknou, že řidič nepříspusobil rychlost stavu a povaze vozovky.