Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2016 10:55
Jezděte opatrně

Pozor na ledovku! Kolaps dopravy v Brně, policie řešila nehody

Ledovka a sníh na silnici
Zdroj: Profimedia

Námraza komplikuje život chodcům i řidičům, nejvíce trpí na Moravě, jihu a západě Čech. V Brně ochromilo náledí i městskou dopravu, autobusy a trolejbusy nabíraly 45minutové zpoždění. Podobně jsou na tom i v regionální dopravě. Policie řeší několik nehod spojených s ledovkou.

Meteorologové v průběhu týdne zpřesňovali svou výstrahu a ráno rozšířili platnost pátečního varování před ledovkou na další kraje. Problémy měli hlavně lidé na Moravě, v Brně nemohli ani přejít silnici, jak klouzala. Posypané jsou jen důležité zastávky a silnice.

 

Proto ochromilo náledí i městskou hromadnou dopravu. Špatně sjízdné jsou komunikace na celém území města, autobusy a trolejbusy nabíraly zpoždění až 45 minut. Některé nedojely vůbec, případně čekaly na posyp. Po osmé hodině ranní informoval web dopravního podniku, že se situace blíží kalamitě.

 

Například trolejbusy ze Staré Osady do vinohradského kopce nemohly vyjet a podobné problémy hlásili řidiči i kolem Masarykova okruhu. Postupně se daří jednotlivé linky znovu zprovoznit, ještě v půl jedenácté ale brněnský dopravní podnik uváděl, že na linkách může ještě docházet k nepravidelnosti v provozu.

 

 

Problémy se vyskytly i na dalších místech v kraji, regionální doprava na tom byla podobně jako ta městská. Před devátou hodinou byla ledovka hlášena třeba na silnici z Blanska do Studnic. Řidiči by si měli dát pozor i na dálnicích D1 a D. Omezení kvůli námraze podle nejnovějších zpráv stále přetrvává.

 

Policie také řeší několik dopravních nehod, které kvůli námraze vznikly. Před Pisáreckým tunelem v Brně se srazil autobus se dvěma osobními auty, nikdo nebyl zraněn. Na tahu z Brna do Znojma dostala u Branišovic řidička smyk a narazila do stromu. Musela být převezena do nemocnice.

 

Výstraha meteorologů kvůli ledovce platí pro celou Moravu, ale také pro Jihočeský, Plzeňský a Zlínský kraj i Vysočinu, kde jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Před podobným počasím varuje ČHMÚ i v neděli.

 

Ledovka komplikovala dopravu už včera, na Pražském okruhu bouralo 14 aut:

 

epa TN.cz