Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2017 21:21
výstraha meteorologů

Pozor na náledí, varuje ČHMÚ! V neděli začne sněžit i v nížinách

Zdroj: TV Nova

Meteorologové varují před náledím. Hrozí v noci a v neděli ráno hlavně v Čechách a na Českomoravské vrchovině. V závěru víkendu i v pondělí by pak mohlo sněžit i v nižších polohách.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím. Varování platí od nedělní druhé do deváté hodiny ranní v Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Libereckém, Ústeckém kraji a na Vysočině.

 

V noci na neděli podle předpovědi teploty klesnou k nule. "Povrchy mokré po večerních srážkách mohou zejména v Čechách a na Českomoravské vrchovině namrzat a bude se tvořit náledí. Na ostatním území se bude náledí tvořit jen výjimečně, zejména na horách a ve vyšších polohách," uvedl ČHMÚ ve výstraze.

 

 

V neděli večer očekávají odborníci na většině území déšť, ve vyšších polohách sněžení. Postupně by mělo sněžit i ve středních a nižších polohách. Může se dokonce vytvořit trvalejší sněhová pokrývka.

 

ČHMÚ také upozornil, že výstraha se může ještě upravovat. Varování platí především pro řidiče, kteří by měli počítat s kluzkou vozovkou a přizpůsobit jí jízdu. Experti také doporučují sledovat dopravní zpravodajství.

 

epa TN.cz