Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 11:25
varování čoi

Inspekce varuje před nebezpečnou hračkou! Může poškodit sluch dětí

Bolest ucha
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Před nebezpečnou hračkou varuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Dětem může dočasně poškodit sluch. Jedná se o pískací kladivo značky Funny gavel.

Hračky, které vydávají zvuky, jsou mezi dětmi hodně oblíbené. Ne vždy jsou ale bezpečné. To je i případ pískacího kladiva, které překračuje hodnoty akustického tlaku a může poškodit sluch dětí.

 

Jedná se o plastové pískací kladivo FUNNY GAVEL, které je velké asi 35 cm. Je vyrobeno z jednotlivých částí oranžové, zelené a růžové barvy. Kladivo je prodáváno v síťce a opatřeno upozorněním, že je hračka nevhodná pro děti do tří let věku z důvodu obsahu malých částí.

 

 

"Laboratorními zkouškami však bylo identifikováno další bezpečnostní riziko. Hračka nevyhověla akustické normě, která byla překročena o 11 decibelů (maximálně přípustná hodnota je 110 decibelů). Při použití hračky může dojít k dočasnému poškození sluchu," varuje mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

 

Dětské pískací kladívko
Zdroj: ČOI

 

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz distribuce výrobků a stažení výrobku z distribuce. "Dětské pískací kladivo bylo v prodejní síti v roce 2016. Na základě kontroly ČOI a zjištěných výsledků jsme produkt obratem stáhli z trhu. Více než půl roku tak není pískací kladivo Funny Gavel dostupné v našich prodejnách," vysvětluje Jakub Koutek, mediální zástupce společnosti Alltoys.

 

Zároveň dodal, že s ČOI společnost aktivně spolupracuje. "Zveřejnění v informačním systému o nebezpečných spotřebitelských výrobcích RAPEX má v tuto chvíli již pouze formální charakter," uzavřel Koutek.

 

Identifikační údaje hračky:

Pískací kladivo FUNNY GAVEL

Dovozce: ALLTOYS, spol. s r.o., Na Rybníčku 1364/12, Praha 120 00

Výrobce: LIN QI XIN TOYS FACTORY, HUA FU INDUSTRIAL ZONE, DENG FENG ROAD, CHENGHAI DISTRICT, SHANTOU CITY, GUANGDONG

Země původu: Made in China

Identifikační údaje a značení: AT 5613/801 B

EAN: 8591945075076

mom TN.cz