Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2016 19:05
nebezpečná uzenina

Pozor! V klobáse z Lidlu našli jehlu z injekční stříkačky!

Nález části injekční jehly v klobásách
Zdroj: Oficiální zdroj

Pokud máte doma klobásky z Lidlu, mějte se na pozoru. V jedné z nich našli inspektoři úlomek injekční jehly. Výrobky už by měly být staženy z prodeje ve všech marketech Lidl.

Velké nebezpečí číhá v Uherské klobáse PIKOK od výrobce Krahulík – MASOZÁVOD Krahulčí. Žena, která si jednu z nich koupila v Lidlu, v ní našla úlomek injekční jehly. Vše nahlásila Státní veterinární správě a ta ihned nařídila stažení klobásy z obchodů.

 

"Kovový úlomek se nacházel v klobáse zakoupené v prodejně Lidl v Teplicích. Jde o výrobek Uherská klobása PIKOK 250 g OA," upřesnil mluvčí veterinární správy Petr Pejchal.

 

Jenže úlomky mohou být i v dalších klobásách. "Celkem dvě šarže výrobku jsou v prodeji od 23. 12. 2015 a od 28. 12. 2015. Jejich celková hmotnost činí 2 100 kg," upozorňuje mluvčí. Mezi lidi se tak dostalo celkem 8 400 potenciálně nebezpečných klobás.

 

Pozření kusu kovu by mohlo způsobit vážné zdravotní problémy. Lidé by si tak měli zkontrolovat, zda nemají klobásy z těchto šarží doma. Jde o klobásy z datem minimální trvanlivosti 26. 2. 2016 (šarže 7230) a 2. 3. 2016 (šarže 7304).

 

"Společnost Lidl dotčené šarže obratem stáhla z prodeje. Zároveň probíhá kontrola a případné stažení šarží na centrálních skladech. V sobotu ráno proběhne opakovaná kontrola na všech prodejnách," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

 

 

"Situaci řešíme s dodavatelem výrobku, který na základě okamžitých interních šetření připustil možnost, že se jedná o část jehly používané k očkování prasnic,“ řekla Holá. "Následně pravděpodobně došlo k selhání při povinné kontrole na přítomnost kovů, jež probíhá u výrobce při zpracování," doplnila.

 

"V současné době probíhá došetřování celého případu. Zakoupený výrobek je možné vrátit zpět v místě prodeje," uzavřel Pejchal. Lidl doporučuje obrátit se přímo na výrobce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Restaurace nabízí nečekanou chuťovku: Jídlo vůně a chuti lidských výkalů

Nejvtipnější výmluvy dětí, proč nemůžou jíst: Jídlo je moc roztomilé nebo banán oloupal špatný rodič

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.1. | 18:23 maxfox
11
Je to jasné.Do všeho se injekčními stříkačkami pere voda, aby toho bylo co ...
8.1. | 17:50 pichav
-10
TAK JESTLI TO PRODAVAJI ZA KORUNU JAK JE NA FOTCE !!!! TAK JE TO UTOK JEHLOU NA ...
14.1. | 13:01 Michaela Albrechtová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ta to našla inspekce, nebo žena která klobásu zakoupila? Chtělo by to udělat si pořádek v informacích a az potom šířit paniku
9.1. | 21:46 Erika Čerešňáková
0
Náhlasit nevhodný komentář
to není za korunu ale ta koruna je tam aby šlo vidět jak je ta jehla dlouhá.ve srovnání s tou korunou.co bude příště v mase krysy? nebo lidské prsty je to čím dál horší kam to spěje.
9.1. | 14:36 Jan Jurečka
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To, co vidíme, je logické vyústění myšlenkové degradace obchodníků, kteří v touze po zisku se nepozastaví před žádnou lumpárnou. Zákony umožňují beztrestnost marketů a ČOI, aby byla "viděna" je důsledná tak pouze na Vietnamce, trhovce a malé obchodníky (pokud od nich zrovna nebere úplatky ...
9.1. | 11:18 Vagin Analev
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kromě psa na vyhledáváni drog si pořiďte rentgen a neplašte.
9.1. | 10:25 novashitt
0
Náhlasit nevhodný komentář
Reklamaa :0
9.1. | 09:49 jan hrabalek
1
Náhlasit nevhodný komentář
nejen v Lídlu se to stalo on to může udělat i soukromník když tam bude píchat vodu
9.1. | 06:48 maxfox
3
Náhlasit nevhodný komentář
9.1. | 06:16 nirwana - žereme to proto,že u nás musí člověk koukat na každou korunu a nemůže si dovolit nakupovat kvalitní potraviny jak píše cipísek. Ono přeci jenom v těch supermarketech díky těm plničům je to lacinější.Tak je to nastavené, aby kapitalista měl zisky a dělník si nemohl vyskakovat.
9.1. | 06:16 nirwana
3
Náhlasit nevhodný komentář
8.1. | 18:23 maxfox - bohuzel se to deje i na starem zapade, ale mozna ne v takove mire. Take nemame Babise ... U clanku se jen ptam: Co TO a Proc proboha "zereme" ??? Hruza - vzdyt by to clovek nedal vlastnimu psovi!
9.1. | 01:39 slivovicka
5
Náhlasit nevhodný komentář
Tu prasnici očkovali, ale až po smrti a pěkně jí napumpovali vodou.
9.1. | 01:33 danabrych
1
Náhlasit nevhodný komentář
babisovi upadla když si dal dávku