Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 20:56
meteorologové varují

Pozor: Česko zasype sníh, řidiče ohrozí sněhové jazyky! MAPY

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali výstrahu před sněhovými jazyky. Ta by měla platit od zítřejšího rána až do čtvrtka. I v nižších polohách by mělo napadnout několik centimetrů nového sněhu.

Výstraha na nebezpečí tvorby sněhových jazyků a vydatné sněžení platí pro území celé republiky s výjimkou Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by mělo nejvíc sněžit na Šumavě.

 

Užili jste si už v letošním roce sníh? Pošlete nám fotky zasněžené krajiny, lyžovačky nebo třeba ze stavění sněhuláků na adresu zpravy@nova.cz nebo na Facebook. Zveřejníme je na našem webu!

 

12

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek 12.1.2016 - 4

Hodnocení:

 

Sněhové jazyky se budou tvořit v polohách nad 600 metrů, na horách se ojediněle budou tvořit i sněhové závěje. Na horách napadne do středečního rána 5-20 cm nového sněhu. Dalších dvacet centimetrů by mělo připadnout během středy.

 

 

Od středy meteorologové očekávají také zesilování větru. Nárazy dosáhnou místy 15 až 20 m/s, na hřebenech hor ojediněle i 25 m/s. Řidičům doporučují sledovat dopravní zpravodajství, jezdiot velmi opatrně a počítat s prodloužením jízdy. Na silnice nevyjíždějte bez zimní výbavy, na hory si vezměte i sněhové řetězy.

 

Podívejte se, kde všude se bouralo v úterý:

 

Sněžit začne ve středu v noci v polohách nad 400 metrů, večer už i v polohách nad 300 metrů. Předpověď počasí na následující dny si můžete přečíst tady. 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.1. | 18:44 shade23
14
Mohlo by začít pořádně mrznou, aby konečně pomrzla HAVĚŤ.
12.1. | 13:45 pichav
-6
DBALY A SPOL NA TO NEDBA !!!!! A SNEZI CELOROCNE !!!!! MOMENTALNE POUZIVA ...
13.1. | 07:55 Petra Koudelová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak zrovna nyní Rozvadov-směr Praha-kluzká vozovka-výstraha- to jako si dělají ti cestáři srandu a čekají kolik aut se tam vyseká.Prostě si vždycky někde dají výstrahu a nic.Vážení co tak alespoň něčím posypat,nebo si děláte čárky kolik aut se tam vyseká-fakt hnus.Hlavně že to víte dopředu-???
13.1. | 07:48 Petra Koudelová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Proč pořád něco zveličujete-úplně normální je,že v lednu bývá chladno-podle jiných zahraničních stránek mají klesnout teploty k -8 stupňům-tak asi lžou.Dále by mě zajímalo-proč cestáři vždycky i když to vědí dopředu jak bude-dělají že nestíhají a raději dají výstrahu-tř. ledovka a kašlou na nás?
13.1. | 06:49 Marta Dostalova
8
Náhlasit nevhodný komentář
Tím bombardujte cestáře,protože oni stále ještě nepochopili,že mají dělat svou práci-divné je že jim pořád jdou platy V jiných státech jsou cesty pěkně upravené-ale u nás se stále šetří-já mít nehodu kvůli špatně udržované cestě-tak je ženu k soudu-a požaduji pořádné odškodné...
12.1. | 18:44 shade23
14
Náhlasit nevhodný komentář
Mohlo by začít pořádně mrznou, aby konečně pomrzla HAVĚŤ.
12.1. | 17:20 kapitan1950
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jen aby toho sněhu a hlavně náledí bylo co nejméně,nejraději skoro nic.
12.1. | 13:45 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
DBALY A SPOL NA TO NEDBA !!!!! A SNEZI CELOROCNE !!!!! MOMENTALNE POUZIVA SNEHOVE VEZENSKE RETEZY !!!!
12.1. | 13:01 jokercv
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Aha dalsi predpoved pocasi od nasich meteorologu..bude snih,v prekladu pro obcany CR to znamena , ze vemte na aebe hratasy a zabky bude hezky den....
12.1. | 12:42 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
pro cesko nastane problem kdyz napadne 1cm. snehu silnicari nejsou pripraveni na takovou nadilku a vetsina jich je v tu dobu na nemocenske nebo si berou dovolene. Proto jsou silnice nesjizne a neposypane a nepropluzene.
12.1. | 12:23 Robert Matula
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jazyky? Jestli to je stejné jakože +2°C je mráz tak budte v klidu to budou na silnici místy 2-3 vločky sněhu...