Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 20:56
meteorologové varují

Pozor: Česko zasype sníh, řidiče ohrozí sněhové jazyky! MAPY

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali výstrahu před sněhovými jazyky. Ta by měla platit od zítřejšího rána až do čtvrtka. I v nižších polohách by mělo napadnout několik centimetrů nového sněhu.

Výstraha na nebezpečí tvorby sněhových jazyků a vydatné sněžení platí pro území celé republiky s výjimkou Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by mělo nejvíc sněžit na Šumavě.

 

Užili jste si už v letošním roce sníh? Pošlete nám fotky zasněžené krajiny, lyžovačky nebo třeba ze stavění sněhuláků na adresu zpravy@nova.cz nebo na Facebook. Zveřejníme je na našem webu!

 

12

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek 12.1.2016 - 4

Hodnocení:

 

Sněhové jazyky se budou tvořit v polohách nad 600 metrů, na horách se ojediněle budou tvořit i sněhové závěje. Na horách napadne do středečního rána 5-20 cm nového sněhu. Dalších dvacet centimetrů by mělo připadnout během středy.

 

 

Od středy meteorologové očekávají také zesilování větru. Nárazy dosáhnou místy 15 až 20 m/s, na hřebenech hor ojediněle i 25 m/s. Řidičům doporučují sledovat dopravní zpravodajství, jezdiot velmi opatrně a počítat s prodloužením jízdy. Na silnice nevyjíždějte bez zimní výbavy, na hory si vezměte i sněhové řetězy.

 

Podívejte se, kde všude se bouralo v úterý:

 

Sněžit začne ve středu v noci v polohách nad 400 metrů, večer už i v polohách nad 300 metrů. Předpověď počasí na následující dny si můžete přečíst tady. 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

mom TN.cz