Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 10:40
galerie to je úroda!

Rekordní dýně! Chtěli pro vnučku Emu svačinku, vyrostlo jim tohle!

Obří dýně
Zdroj: zpravy@nova.cz
Prarodiče vypěstovali pro vnučku obří dýni

Matka chtěla pro svou dceru domácí zeleninu. Úkolu se zhostili její rodiče, kteří pro vnučku na zahradě vysázeli dýně. Tak velkou zeleninu ale nikdo nečekal!

"Všechno to začalo tím, když se dcerce začaly dělat zeleninové příkrmy a my jsme s manželem nikde nemohli sehnat dýni. Ostatní zelenina se sice dá sehnat lehce, ale domácí, je přece jenom domácí," popsala maminka malé Emy.

 

"Moji rodiče mají rádi práci na zahradě a kvůli Emičce dýně vysázeli," dodala. Žena však nečekala, že jim jedna dýně zaplní celý mrazák.

 

Jak se letos daří úrodě na vaší zahrádce? Pošlete fotky kuriózních nebo rekordních výpěstků na zpravy@nova.cz nebo na náš Facebook. Nejzajímavější rádi zveřejníme.

 

112

GALERIE: Obří dýně

Zdroj: zpravy@nova.cz

Obří dýně - 1

Hodnocení:

 

"Když jsem dýni položila na linku a chtěla ji rozkrojit a vydlabat, musela jsem si k tomu stoupnout na židli. Když manžel dýni od mých rodičů odvážel, museli ji k autu dovézt na kotouči," vysvětlila žena.

 

 

Na záhonu sice ještěmají další dýni, ale už to prý nebude takový pěkný kousek. Tato dýně totoiž vážila 26 kilogramů! Po obvodu na šířku měla 135 centimetrů, po obvodu na délku měla 150 centimetrů.

 

"No a aby si Emička dýni pořádně prohlídla a zjistila, jestli pro ni bude dobrá, musela si vyzkoušet i to, jaká je uvnitř," zakončila žena, která dceru v dýni vyfotila. 

ham TN.cz