Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 21:11
Pohřeb

Manželka vyčetla na pohřbu Ransdorfovi, že ožebračil rodinu!

Zdroj: TV Nova

Přesně týden po nečekaném úmrtí se veřejnost, přátelé a blízcí loučí s dlouholetým politikem KSČM Miloslavem Ransdorfem. Na pohřeb dorazily špičky KSČM - předseda Vojtěch Filip, jeho předchůdce Miloslav Grebeníček, místopředseda Jiří Dolejš, poslankyně Marta Semelová. S Ransdorfem se přišel rozloučit také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Manželka se v proslovu pustila do KSČM!

V nebývale otevřené a kritické řeči se Vlasta Ransdorfová, vdova po zesnulém politikovi, pustila do jeho spolustraníků. Vyčetla jim, že se kvůli volební kampani Ransdorf musel zadlužit, protože strana neměla peníze, a pak jej v tom nechala. "Ožebračil jsi na úkor strany rodinu!" řekla,

 

Peníze, které se měl pokoušet vybrat v curyšské bance, mohl prý její manžel použít na zastavení migrační krize! Uvedla mimo jiné v projevu, za který sklidila hlasitý potlesk.

 

Na pohřbu padala i silná slova. "Kolikrát mě nazvali za*ranou komunistkou?!" ptala se během své řeči dcera Aneta, která byla podle manželky kvůli svému otci celý život šikanovaná.

 

Smrt europoslance provází pochybnosti. Zemřel Ransdorf skutečně na mozkovou příhodu nebo za jeho náhlým skonem stálo něco jiného? Manželka i dcera potvrdily, že budou požadovat důkladné prošetření.

Miloslava Ransdorfa našla manželka Vlasta v pátek 22. ledna v bezvědomí. I přes okamžitý převoz do pražského IKEMu později odpoledne europoslanec zemřel. Mělo jít o náhlou mozkovou příhodu.

 

Rodina je ale přesvědčená, že Ransdorf přirozenou smrtí nezemřel a policie skutečně jeho úmrtí prošetřuje. Ve čtvrtek byla podle informací TV Nova provedena soudní pitva a nyní se čeká na výsledky toxikologického vyšetření.

 

On-line reportáž

Pohřeb Miloslava Ransdorfa

13:24

Vlasta Ransdorfová ve svém proslovu otevřeně kritizovala KSČM. Strana podle ní nese vinu za jejich dluhy. Ransdorf si prý musel na volební kampaň půjčit peníze od spekulantů, protože je strana neměla. Za svůj projev sklidila potlesk

13:14
pozor pozor

Ransdorfova manželka Vlasta řekla při smuteční řeči, že zesnulý europoslanec "Na úkor strany ožebračil rodinu"!

13:14

Na Ransdorfově rakvi leží věnec od jeho dcery s nápisem "Děkuji za všechno, Aneta",

 

Pohřeb však ohrožen nebyl. Obřad organizovala dlouholetá asistentka Miloslava Ransdorfa Helena Suchá. Ačkoliv v Evropském parlamentu vydělával statisíce korun měsíčně, měl Ransdorf velké dluhy. Jeho pohřeb tak zaplatila Komunistická strana, rodina se vzdala dědictví.

 

 

Miloslavu Ransdorfovi bylo 62 let. Žil s manželkou Vlastou, s níž měl dospělou dceru Anetu. Ta po otcově smrti vyčetla médiím, "zaplaceným diskutérům" a také politikům, kteří "se k němu chovali jako křiváci", že Ransdorfa uštvali.

 

125

GALERIE: Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Poslední rozloučení s Miloslavem Ransdorfem - 8

Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Hodnocení:

 

Pohřeb Miloslava Ransdorfa začal v pátek ve 12 hodin. Dorazily na něj stovky lidí. Nechyběly ani zahraniční delegace. S kolegou se přišli rozloučit i dlouholetí kolegové z KSČM, kupříkladu předseda partaje Vojtěch Filip, místopředseda Jiří Dolejš, poslankyně Marta Semelová či Jiří Kohlíček, který Ransdorfa nahradí v Evropském parlamentu. Na vozíku přijela i herečka Jaroslava Hanušová. S přibližně desetiminutovým zpožděním dorazil i bývalý ministr zahraničí Jan Kavan. 

vbo TN.cz