Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2015 08:46
Smutná statistika

Prázdniny si vybírají krvavou daň: Na silnicích zemřelo už 20 lidí!

Zdroj: TV Nova

Od prvního července zemřelo podle policejních statistik na českých silnicích už osmnáct lidí a umíralo se bohužel i dnes. V Rožnově pod Radhoštěm zemřela cyklistka, u Pardubic pak muž v autě, který se v protisměru střetl s nákladním vozem. Mrtvých je tak nejméně 20.

Při nehodě u Pardubic "zmizela" z osobáku část motoru, přední kapota, čelní sklo i dveře. Kdyby se muže podařilo zachránit, byl by to zázrak medicíny. Oživování bylo zbytečné.


Řidič osobního auta jel směrem na Pardubice a podle svědků předjížděl. Už se ale nedokázal zařadit a čelně se střetl s nákladním autem. I když to vypadá na nesprávné předjíždění, vyloučené nejsou ani zdravotní komplikace muže za volantem.


Silnice v tomhle úseku svádí k rychlé jízdě, přitom tu je frekventovaná křižovatka. Na stejném místě hazard se životem nedávno předvedl cyklista, který na řidiče za sebou nebral ohled a udělal nepochopitelný manévr.


Od zdravotních komplikaci a možná i smrti ho zachránily dobré brzdy a pohotovost řidiče. Dnes se bohužel umíralo i na Moravě. V Rožnově pod Radhoštěm zemřela pod koly nákladního auta cyklistka. Co se stalo, zjišťují dopravní policisté.

pez, Petr Brzek TN.cz