Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 5.3. 2018 18:02
výstraha meteorologů

POČASÍ: ČHMÚ varuje před ledovkou, sněžit má i v nížinách!

Zdroj: TV Nova

Lidé očekávají prudké oteplení, o víkendu by mohlo být až 17 stupňů, Česká republika se ale od zimy ještě neoprostí. Během pondělí by podle meteorologů měla lidi trápit ledovka, v úterý pak dorazí do Česka sněžení, které by mohlo být místy i silné.

Po tuhých mrazech přichází oteplení, kvůli teplotám kolem nuly musí řidiči počítat s ledovkou na silnicích. V platnosti je proto výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před ledovkou, která je na Vysočině a v Jihomoravském kraji platná do 18:30.

 

Ledovka by se měla objevovat i v noci na úterý, kdy začíná od 22:00 platit pro Jihočeský, od 2:00 pak pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Ta by měla vydržet až do 12:00.

 

Situaci by mělo navíc zhoršit i sněžení, které by se mělo objevit na většině našeho území. "V noci na úterý 6.3. od jihovýchodu očekáváme postupně na většině území sněžení, jehož intenzita může být přechodně i silná, zejména na Vysočině a na většině území Jihomoravského kraje. Napadne 7 až 12 cm nového sněhu," varuje ČHMÚ.

 

Přes den se pak bude sněžení měnit v déšť se sněhem, který bude namrzat. Situace by se měla vylepšit až odpoledne.

 

 

Výstraha před novou sněhovou pokrývkou je vyhlášena pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Kraj Vysočinu, začíná platit v úterý ve 3:00 a končí až v 17:00.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak bezpečně chodit na ledovce a předejít tak pádu
Zranili jste se na ledovce? NÁVOD, jak získat od pojišťovny odškodné

klma TN.cz
Reklama