Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2017 11:51
Září, říjen, listopad

VELKÁ PODZIMNÍ PŘEDPOVĚĎ: Meteorologové řekli, jak bude!

Počasí na podzim
Zdroj: Profimedia
Jaké bude počasí? Ilustrační foto

Už v pátek začíná astronomický podzim. Léto plné slunečných dnů je nenávratně pryč a čeká nás sychravé období. Jak následující měsíce bude? A můžeme se těšit na babí léto? Čtěte ve velké předpovědi na podzim!

Astronomický podzim začne v pátek přesně ve 22:01. Oficiálně tak skončí období plné tropických dní a relaxace na koupališti. I podzim ale může být slunečný a příjemně teplý. Užijeme si babího léta, nebo bude podzim spíše sychravý? Ptali jsme se meteorologů.

 

"Průměrné denní teploty jsou už nyní na říjnových normálech a navíc se bude ještě ochlazovat. Deštníky a teplé oblečení budeme potřebovat i nadále," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová na webu nebenadhlavou.cz.

 

ZÁŘÍ

Uplynulé tři týdny byly chladnější a deštivější, než je běžné. Na konec měsíce ale meteorologové předpovídají oteplení, přestane také pršet. "Teploty vystoupí až na příjemných 20 °C. Podobné počasí vydrží zřejmě i po zbytek září," uvedl David Prantl z meteorologické společnosti InMeteo.

 

 

ŘÍJEN

Říjen bude podle odborníků chladnější než obvykle. Ráno bude krajinu halit mlha, která se roztrhá až během dopoledne. V polovině října se přidají také přízemní mrazíky a výrazně se ochladí.

 

Odborníci znovu očekávají občasný déšť, na vrcholcích hor dokonce se sněhem. V prvních dvou týdnech se budou teploty pohybovat mezi 14 až 19 stupni, postupně se ale ochladí až na 8 až 13 °C.

 

 

LISTOPAD

"Zatím máme jen dlouhodobé výhledy a ty očekávají spíše teplotně nadprůměrný listopad," sdělil Prantl. Průměrné teploty v listopadu se pohybují kolem šesti stupňů.

 

S těmito slovy souhlasí i Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. "Sezónní předpovědi zpracovávané různými světovými centry se na tom, jaký bude podzim ve střední Evropě, relativně dobře shodují. Neočekávají výrazné odchylky od normálu," doplnila meteoroložka.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vhodné oblékání na podzim? Vrstvené oblečení a kvalitní prádlo
Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!

epa TN.cz