Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.11. 2015 21:19
přehled teplot

Předpověď na Vánoce a Silvestra: Podívejte se, co nás čeká!

Zdroj: TV Nova

Konec roku se nezadržitelně blíží a Štědrý den je už za měsíc. Podívejte se, jaké počasí nás o nejkrásnějších svátcích v roce čeká.

Vánoce si rádi spojujeme se sněhovou nadílkou, letos to ale spíše vypadá, že se bez ní budeme muset obejít. Mluví o tom dlouhodobá předpověď známého meteorologického portálu accuweather.com., který ale zároveň slibuje nadprůměrné teploty a příjemné počasí.

 

Předpověď počasí na Vánoce

 

Vyšší teploty nás o Vánocích čekají i podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu, podle kterého bude teplotně podprůměrný jen poslední listopadový týden, v prosinci by měly být teploty spíše nadprůměrné.

 

Předpověď počasí na Silvestra

 

"Podle klimatologických modelů bude celá zima ve střední Evropě teplotně nadprůměrná," potvrdila pro TN.cz i meteoroložka Dagmar Honsová. "V naprosté většině případů jsou Vánoce v Česku na blátě, protože přichází teplá fronta. Sníh je na Vánoce jen jednou za osm let," uzavřela meteoroložka. a letos to zřejmě nebude.

 

 

Podle accuweather.com se alespoň můžeme těšit na teploty kolem 5 stupňů nad nulou a na Štědrý den a Silvestr i na převážně polojasné počasí bez srážek.

 

Na předpověď počasí do Vánoc se podívejte v reportáži:


 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nestydatí sněhuláci souloží na veřejnosti

Sexy Vánoce v Číně: Nejkrásnější Santa Clausky na světě?

hel TN.cz