Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2017
Měsíční výhled

PŘEDPOVĚĎ NA ZÁŘÍ: Odborníci prozradili, jestli se ještě oteplí!

Zdroj: TV Nova

Meteorologický podzim je tady! Spolu s ním dorazilo do Česka ochlazení a vydatný déšť. Dočkáme se ještě sluníčka a teplého počasí? To meteorologové prozradili ve výhledu počasí na září.

Na astronomický podzim si budeme muset ještě pár týdnů počkat, ten meteorologický už ale začal. A jako by tomu odpovídalo i počasí - poslední prázdninový víkend proprší a lepší to nebude ani první školní týden. Více čtěte zde.

Reklama

 

Letošní léto bylo přitom podle meteorologů průměrně o více než jeden stupeň teplejší, než to loňské. Podle odborníků má překvapivý vliv i to, jakou číslovku píšeme na konci data. Zatímco v sudých letech bylo léto spíše teplotně podprůměrné, u lichých roků byly teploty nadprůměrné.

 

Léto ale ještě neřeklo poslední slovo. Tropických teplot už se podle dlouhodobé předpovědi sice nedočkáme, slunečné a teplé počasí ale do Česka ještě dorazí. Září bude teplotně nadprůměrné, rtuť teploměru vystoupá až na 25 °C.


 

PŘEDPOVĚĎ NA ZÁŘÍ:

1. - 8. září

Poslední prázdninový víkend si školáci příliš neužijí. Bude pršet, místy se objeví i bouřky, navíc budou panovat poměrně nízké teploty - v Čechách kolem 15 stupňů, na Moravě jen o pár stupňů víc. I na první týden ve škole vybavte své děti deštníky a pláštěnkami. Spíše než bouřky potrápí Česko přeháňky a obloha zůstane zatažená.

 

Noční teploty podle výhledu společnosti Meteopress klesnou na 13 až 8 stupňů, ty denní se budou pohybovat kolem dvacítky. Nejtepleji by mělo být v pátek, kdy teploměr ukáže až 25 stupňů.


9. - 15. září

Také druhý zářijový týden bude teplotně i srážkově spíše nadprůměrný. Odborníci očekávají polojasnou až zataženou oblohu, místy se objeví přeháňky a déšť. V noci se mírně oteplí, bude 16 až 10 stupňů. Přes den se znovu dočkáme teplot přes dvacet stupňů.

 

 

16. - 23. září

S příchodem astronomického podzimu se znovu ochladí a začne více pršet. Většinu týdne bude znovu oblačno až zataženo, objeví se přeháňky i vytrvalejší déšť. Noční teploty se budou pohybovat kolem 11 stupňů, přes den nepřekročí dvacítku.

 

23. - 30. září

I poslední zářijový týden bude polojasno až oblačno, v závěru období se podle výhledu meteorologické společnosti Accuweather mraky roztrhají a vysvitne sluníčko. Teploty se znovu budou pohybovat kolem dvaceti stupňů, tuto hranici ale nepřekročí. Noční teploty klesnou pod deset.
 

epa TN.cz
Reklama