Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2017 16:16
bude to stát za to

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA LÉTO: Kde a kdy bude největší vedro?

Koupání
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Plánujete dovolenou? Pak vás nejspíš zajímá, jaké bude v létě počasí. Meteorologové ze společnosti AccuWeather, která se zabývá dlouhodobými výhledy počasí, už vydali předpověď na léto pro celou Evropu. Kde bude letos nejtepleji?

Dlouhotrvající teplo a několik nebezpečných vln veder - takové počasí bude v létě panovat v jižní a východní Evropě. Naproti tomu v Británii se příliš neohřejí. Střední Evropu budou v létě sužovat časté bouřky. Bouřkové pásmo se potáhne od Francie, přes Česko až do Polska.

 

Počasí na léto
Zdroj: AccuWeather.com

 

Balkán a Itálie zažijí vlny veder

V jižní Evropě si letos užijí skutečně horké a dlouhé léto. Meteorologové očekávají nadprůměrné, až extrémní teploty. "V letních měsících, zejména v červenci a srpnu se dá očekávat několik ničivých vln veder," upřesnil Meyer Roys, meteorolog společnosti AccuWeather. 

 

Běžné budou teploty kolem 32 stupňů Celsia a dá se předpokládat, že alespoň jedna vlna nebezpečných veder bude trvat déle než týden. Nejhorší má být situace v oblasti Makedonie, Bulharska, Maďarska a Rumunska.

 

"Dalším problémem, který se v této oblasti může objevit, bude smog a špatná kvalita ovzduší," uvedl meteorolog. Podle předpovědního modelu bude také velmi málo pršet. Zvýší se tak riziko extrémního sucha, a to i přes normální úhrn srážek od ledna do dubna. To se může odrazit na letošní úrodě.

 

Pokračování na další straně 

mom TN.cz
Reklama