Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2015 11:04
jak bude?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Teploty až 20 stupňů, pak zase zima a bouřky!

Počasí - jarní bouřky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Krásné víkendové počasí všechny navnadilo, a tak všichni doufají, že slunné dny nás budou provázet i nadále. Vypadá to, že do poloviny týdne určitě, pak se ale ochladí.

Teploty se v tomto týdnu vyšplhají až na 20 stupňů. "Příliv chladného vzduchu na naše území zeslábne. Ve druhé polovině týdne ovlivní počasí u nás tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, která postoupí dále k východu," uvádí meteorologové z ČHMÚ.

 

Od čtvrtka se už ale ochladí. Očekávejte přeháňky, ojediněle i bouřky. Podívejte se níže, jak přesně bude, a jak se připravit na jaro na zahradě, si přečtěte zde.

 

Dnes bude skoro jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku až oblačno. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, na Šumavě kolem 8 °C. V noci slabý, přes den mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, během dne na Českomoravské vrchovině, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

 

 

V úterý očekávejte jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

Obloha ve středu bude opět jasná až polojasná. Později večer na severu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku se bude měnit na jihozápadní.

 

Ve čtvrtek bude převážně oblačno. Zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na jihovýchodě až 19 °C. V Čechách mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku jihozápadní, postupně s nárazy kolem 15 m/s.

 

V pátek očekávejte polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

O víkendu bude většinou oblačno, přechodně až polojasno. Místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C.

pet TN.cz