Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 11:18
jak bude?

PŘEDPOVĚĎ: O víkendu ochlazení a přeháňky, pak zase tropy

Počasí - mraky_2
Zdroj: TN.cz

Teploty budou o víkendu jako na houpačce. V pátek začne do Česka proudit studená fronta, v sobotu se budou teploty pohybovat kolem 21 °C, v neděli se však opět dočkáme vyšších teplot, které by měly vyšplhat na 27 °C. O víkendu nás čekají přeháňky a bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na pátek by obloha měla být zatažená, teploty klesnou k 17 až 13 °C, během dne od západu přijde velká oblačnost a přeháňky. Teploty se budou pohybovat kolem 20 až 24 °C, na jihovýchodě by se měly vyšplhat až na 26 °C.

 

Zatažená obloha i přeháňky by se měly vyskytovat i během soboty, odpoledne se začne obloha lehce vyjasňovat a srážky ustanou. Teploty klesnou k 17 až 21 °C.

 

 


Doznívající přeháňky by se mohly vyskytovat i v neděli, obloha bude převážně polojasná. Během noci teploty klesnou k 13 až 9 °C, během dne nás opět čekají vyšší teploty, které se budou pohybovat kolem 23 až 27 °C.

 

Po chladnějším víkendu se v první polovině příštího týdne výrazně oteplí a čekají nás tropy. "V odpoledních maximech bude teplota stoupat od pondělí do středy přes třicítku – očekáváme v maximech 27 až 33 °C. Jinak bude jasno nebo skoro jasno, ojediněle při zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Teplé jižní proudění ukončí přechod studené fronty, takže mírné ochlazení se dostaví zřejmě ve čtvrtek,“ říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Podívejte se na předpověď

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚŽASNÝ TIP: Trápí vás v létě tření stehen o sebe? Vyřeší to jedna věc, kterou máte doma a stojí pár korun!

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

reg TN.cz