Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2018 12:05
Týdenní předpověď

POČASÍ: Nejdřív chumelenice, pak přijde oteplení na 17 stupňů!

Ilustrační foto

Po tuhých mrazech se dočkáme rychlého oteplení. Už na začátku týdne stoupnou teploty nad nulu, o víkendu by se mohly vyšplhat až k 17 stupňům. Ojediněle může i v nížinách sněžit nebo padat déšť se sněhem. Meteorologové kvůli oteplení varují před ledovkou a také čerstvým sněhem.

Do Česka bude v nadcházejícím týdnu proudit teplý vzduch od jihu. "Ve druhé polovině období se bude přesouvat z Britských ostrovů zvolna k východu tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí u nás," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Mírně se oteplilo už na konci minulého týdne, teď o sobě dá jaro pořádně vědět. Na konci týdne se teploty podle norské předpovědi dostanou až k 17 stupňům, oteplí se tedy o desítky stupňů! Výjimečně by mohl teploměr ukázat i více.

 

Kvůli teplotám těsně kolem nuly vydali meteorologové výstrahu před novou sněhovou pokrývkou a ledovkou. Výstrahy jsou platné od 11:30 pro většinu republiky, vyhlášeny byly v Jihomoravském, Královéhradeckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském, Pardubickém, Středočeském kraji, v Praze a Kraji Vysočina.

 

Podle výstrahy by si měli lidé na nepříznivé jevy dávat pozor až do úterního odpoledne, výstraha přestává platit až v 17:00.
 

 

V pondělí bude na většině území oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Ojedinělě se objeví slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení, výjimečně i mlhy. Teploty přes den vystoupají na 1 až 5 °C, na horách kolem nuly.

 

 

Také v úterý by mělo být převážně zataženo a na většině Česka bude sněžit. Během dne přejde sněžení v polohách pod 500 metrů v déšť se sněhem či déšť. V noci teploty klesnou na 0 až -4 °C, přes den se budou znovu pohybovat kolem 1 až 5 °C.

 

I ve středu zůstane obloha zatažená. Místy bude pršet, ve vyšších polohách očekávají meteorologové sněžení. Ráno se mohou objevit mlhy a náledí, postupně přeháňky. Noční teploty dosáhnou +1 až -3 °C, přes den se oteplí na 5 až 9 °C.

 

Na čtvrtek předpověď hlásí oblačno až polojasno. Ojediněle se znovu mohou objevit přeháňky, v polohách nad 800 metrů i sněhové. Teploty v noci klesnou k 0 až -4 °C, během dne se budou znovu pohybovat mezi 5 až 9 °C.

 

 

V pátek bude obloha zatažená, na většině území by mělo pršet. Na horách se objeví srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty se budou pohybovat kolem nuly, ty denní vystoupají na 7 až 11 °C.

 

Také víkend by měl být podle předpovědi ČHMÚ příjemně teplý. Bude oblačno až zataženo, většinu Česka znovu potrápí déšť. Teploty v noci vystoupají nad nulu, přes den se oteplí na 9 až 14 °C.

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak připravit pokožku na jaro? Obnovte její přirozenou kožní bariéru
Práce na zahrádce: Jak vše připravit na jaro!

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama