Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2017 07:42
Bude to tak?

Předpověděl výsledky voleb, teď šokuje: Trumpa brzy odvolají!

Americký prezident Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Donald Trump (archivní foto)

Donald Trump se v Bílém době neudrží až do konce funkčního období. Tvrdí to profesor historie Allan Lichtman, který úspěšně odhadl výsledky všech prezidentských voleb v USA od roku 1984. Trumpa podle něj odvolají.

Allan Lichtman pracuje jako profesor historie na univerzitě ve Washingtonu. Výsledky voleb předpovídá pomocí série otázek a odpovědí. Od roku 1984, kdy s projektem přišel, se vždy stal prezidentem ten, koho Lichtman určil. Jinak tomu nebylo ani v případě Donalda Trumpa.

 

Teď ale uznávaný odborník tvrdí, že Trump v čele USA nevydrží až do konce svého funkčního období. Odvolání je podle Lichtmana jisté, otázkou zůstává jen to, kdy k němu dojde. Profesor vše vysvětluje v knize Důvody pro impeachment, která vyjde příští týden. Informoval o tom portál Politico.

 

"Kniha popisuje, jak Trump ohrožuje instituce a tradice, které udržovaly Ameriku bezpečnou a svobodnou už 230 let. Objasňuje, proč může republikány ovládaný Kongres odvolat prezidenta z vlastní strany," uvedl Lichtman.

 

Myslí si, že Trumpovi hrozí odvolání za zneužívání moci, lhaní, podezření z napojení na Rusko a možný konflikt zájmů. "Jsem si celkem jistý, že Trump poskytne důvody k impeachmentu, ať už spácháním něčeho, co ohrozí národní bezpečnost, nebo něčeho, co pomůže jeho kapsám," dodal.

 

 

Pro předpovídání impeachmentu Lichtman speciální systém nevypracoval. Své závěry však nepublikuje bez výzkumu. Porovnal dřívější procesy odvolání a našel v nich společné znaky, které se dají aplikovat i na současnou situaci.

 

Impeachment je oficiální obžaloba prezidenta a následné odvolání z funkce Kongresem. Ústava to umožňuje v případě velezrady, korupce a jiných vážných zločinů či přestupků. Rozhodnutí vždy zůstává na kongresmanech. Jeden z nich musí prezidenta obvinit a většina odvolání odsouhlasit.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.4. | 08:42 truthwillprevail
8
Stejně tak se to může zneužívat. Senátoři mohou tak tlačit na hlavu státu. ...
15.4. | 14:38 Milos Trasimi
-5
A co Zeman.Stále se s ním srovnává?
16.4. | 10:24 Jiří Provazník
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Prosím vás,všichni víme,že to je nesmysl,protože to by byl opradu velký precedens,a pan president Tramp zatím neporušil nic/dle mého nazoru co týče Ústavy spojených států.Je proto pochopitelné,že se se názory různí.Na rozdíl od našich politiků to může říct otevřeně.
16.4. | 10:23 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nový světový řád pole USA: Jen jedna supervelmoc řídicí svět, ten kdo nebude poslouchat bude potrestán, odposlouchávat, nařizovat. Jeden bankovní systém opět řízený USA, nadřazená měna USD, řídit komoditní a jiné trhy. To jsou hlavní ukazatelé světového řádu.
16.4. | 08:16 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak o jakém řádu to mluvíš? O tom světovém řádu podle amerického scénáře?
16.4. | 08:14 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi - Řád podle koho, podle USA. Asi mají jiný pohled na stabilitu světa.
16.4. | 00:39 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Drží piicu deeeebile.
16.4. | 00:39 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ta jansuk.Ty jsi kdo? Bob nebo Bobek? Nebo jsi snad jejich bobek?
16.4. | 00:38 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám ze si nyní rozumíme králíci.
16.4. | 00:36 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Sic na české králíky postveme pekelné psy.S těmi není žádná legrace.
16.4. | 00:35 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak přestane lhát krást tunelovat korumpovat rozkradat dotace a hlavně což je důležité přestante soustavně piiicovat.
16.4. | 00:34 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ti kteří tady volají po starých poradcich budou smeteni a vhození na smetiště dějin kde se zrodili.Cechy nevyjímaje.Vy si ani v nejmenším neuvedomujete ze stredovek skončil a doby spanilych husitských jízd skončili.