Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2017 20:40
omluvenky i do školky

Jako za bolševika! Matky řeší přísná pravidla ve školkách!

Zdroj: TV Nova

S novým školním rokem začala platit pravidla nejen pro děti školního věku, ale nově se také zpřísnila pravidla pro děti věku předškolního. Respektive pro jejich rodiče. Pro děti od pěti let je totiž MŠ povinná a platí tak stejné podmínky jako ve škole. "Začala platit nová nařízení pro předškoláky zrovna když moje dcera je předškolák. Bolševik je zpátky!" okomentovala to na sociální síti aktivistka Markéta Kutilová.

Při zahájení školního roku rodiče předškoláků obrží omluvný list, kde je potřeba zaznamenávat důvody nepřítomnosti dítěte, podobně jako u školáků.

 

Pravidla jsou jasně dána. Docházka dítěte je povinná každý den, kromě školních prázdnin, v rozmezí minimálně čtyř hodin denně od 8:30 do 12:30.

 

Rodič je povinnen doložit důvody nepřítomnosti dítěte, pro které je vzdělávání povinné nejpozději do tří dnů ode dne, kdy jej k tomu ředitelka vyzve. V případě, že dítě nebude docházet do MŠ, bude kontaktováno pracoviště OSPOD /Orgán sociálně-právní ochrany dětí/ a bude zahájeno správní řízení.

 

 

"Rodiče si musí uvědomit, že pro dítě předškolního věku je docházka povinná, proto platí stejná pravidla jako ve školách.  Omluvný list pak slouží především ke kontrole pro úřady," uvedla učitelka MŠ U Mašinky Žatec.

 

Vyděšení rodiče to však vidí jinak. "Dítě předškolního věku má mít volnost, co když ho budeme chtít vzít na dovolenou nebo na výlet?" stěžovala si maminka z Ústeckého kraje.

 

 Na to však vedení školek odpovídá, že to nebude problém. "Funguje to stejně jako ve škole, pokud rodič dítě omluví dopředu není důvod něco hlásit. Do omluvného listu lze samozřejmě uvést i rodinné důvody.  V případě náhlé nemoci nebo nachlazení samozřejmě stačí telefonická omluva a následný zápis do omluvného listu."

 

Rodiče se tedy nemusí bát, že by dítě nemohlo za školní rok zameškat více než tři dny. "Tato nová pravidla slouží především jako prevence proti problémovým rodinnám, které své dítě do školky přihlásí a poté jej tam nedávají a nechávají si ho doma," vysvětlila ředitelka MŠ U Mašinky Žatec Brichtová. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jít poprvé do školky není žádná legrace. MÁME VIDEO
Rodiče se bouří kvůli "rasistickým" říkankám pro prvňáky. Neučí se je i vaše dítě?

kik TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.9. | 12:53 alfleth
47
Jako za bolševika! ??? za bolševika to bylo zdarma !!!!!!
6.9. | 13:35 zacotomame
-6
6.9. | 12:10 nouse, co ti brání stát se celebritou a mít se dobře?
7.9. | 17:04 kamarad66
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jak tady čtu příspěvky (školka za komančů zdarma) tak se jen divím kolik rodičů mělo v tom čase malé děti (mi měli 3) a za školku se platilo 30 kč. na hračky a ještě za pobyt ale už nevím kolik jen samoživitelky měli slevu a bylo potřeba si zřídit sporožíro na pladby první školka v roce 1979
7.9. | 06:38 lenka nováková
7
Náhlasit nevhodný komentář
jiři nepraš-Dobře nám tak,toto je jen důsledek toho,co jsme dovolili po 89,toho,že lidi nechodí k volbám a jen nadávájí.A dnešní matky, potřebují kopat do prdelee od první chvíle,kdy se matkou stanou,hlavně by měl být trestané, za svobodnou výchovu bičem.Přála bych vám, je vidět v reálu.
7.9. | 06:32 lenka nováková
8
Náhlasit nevhodný komentář
Co jim vadí?Že chtějí, aby se generace učili odpovědnosti?Že rodičům a hlavně mladým je všechno jedno a potřebují řád? Dobře nám tak!Co jsme si volili a po 89 dovolili je jen důsledek nezodpovědnosti u voleb.Mimochodem,věřím, že se to matkám nelíbí, že by se radši válely v pelechu a u dvojky vína.
6.9. | 21:04 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame - Mě nic nevadí, mé děti už jsou dospělé.
6.9. | 20:10 pater11
12
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo me receno, ze tohle vsechno je diky cikanum a verim tomu,protoze nemaji vubec zajem.
6.9. | 19:03 jkazatel
6
Náhlasit nevhodný komentář
Co má prosím společného školka s Babišem ?? Máte vůbec nějaké ponětí o českém jazyce ? Nebo dětskou psychologii ?? To tedy je inteligence reaktorů. A tohle pracuje ve veřejném médiu.
6.9. | 16:51 Zdeněk Resch
4
Náhlasit nevhodný komentář
To bych zaved i pro bezdomovce a poviná hygiena
6.9. | 14:51 kimy69
16
Náhlasit nevhodný komentář
V Rakousku už ve dvou školkách vyřadili kvůli muslimským spratkům z jídelníčku vepřové maso, i když jsou tam čoudi v menšině. U nás bychom to časem mohli dovést k dokonalosti, že by měli ve školkách muslimští chlapečci po ruce vždy dostatek kamení, kdyby se jim chtělo si trochu zakamenovat...
6.9. | 14:50 vechtr-z-protivina
22
Náhlasit nevhodný komentář
A jinak za toho bolševika byly školky zdarma, děti měly na obědy a ne jako dneska, kdy každé 10 dítě nemá na oběd. Asi tak
6.9. | 14:49 vechtr-z-protivina
14
Náhlasit nevhodný komentář
Buďme rádi, že se zatím nezakazuje vepřové maso, jako je tomu v Rakousku (Amstetten a Bregenz). To je problém a ne nějaké pitomé omluvenky!! A komu to nestačí, nechť se podívá na tohle video. . https://www.youtube.com/watch?v=zkf68CEUHrM