Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2016 15:39
mapy srážek Předpověď

Pozor! Meteorologové rozšířili varování před extrémním počasím!

Zdroj: TV Nova

Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) vydal varování před silným mrazem a sněžením na velké části našeho území. Silné mrazy ani nový sníh by neměl nikdo podceňovat, protože víkendové oteplení mohou provázet nebezpečné jevy.

Výstraha před silným mrazem platí od pátku večer do sobotní noci do dvou hodin. Teploty by měly klesat pod minus 12°C, lze očekávat, že na Šumavě v mrazivých kotlinách bude teplota opět klesat pod minus 25°C. Výstraha platí pro Středočeský, Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj. Pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj platí výstraha až do sobotního rána.

 

Před novou sněhovou pokrývkou varuje ČHMÚ od noci z pátku na sobotu do nedělního rána pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezký kraj. Pro Středočeský kraj, Pardubický kraj a kraj Vysočina platí výstraha pouze do sobotní noci.

 

13

GALERIE:Mapy srážek 23. - 25.1 2016

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek 23-25.1.2016 - 3

Hodnocení:

 

Díky postupnému oteplování se sněžení bude postupně měnit v déšť se sněhem a je veliká pravděpodobnost namrzání vozovky, řidiči by si měli na ledovku dávat velký pozor.

 

Z důvodu prevence a zmírnění následků uvedených jevů ČHMÚ doporučuje chránit se přiměřeně teplým oblečením a omezit pobyt venku. Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy. Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.

 

 

Lokálně se při mrznoucím dešti nebo smíšených srážkách očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejúžasnější fotka všech dob vznikla náhodou. Neuvěříte, jak vznikl magický ledový efekt

Proč bude letos rekordní zima? Meteorologové předpovídají velké mrazy

 

klma TN.cz