Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2018 22:11
množství sněhu

Kam vyrazit o víkendu na lyže? Tyto areály jsou v provozu

Zdroj: TV Nova

I když u nás nepanuje zrovna zimní počasí, sezóna na českých horách je stále v plném proudu a ve vyšších polohách i přes teploty nad nulou občas sněží. I když nedostatek sněhu trápí spoustu středisek, provozovatelé se snaží zajistit lidem dostatek sjízdných sjezdovek.

I když venku panuje poměrně teplé počasí, ještě to neznamená, že je čas uklidit lyže a snowboardy do skříně. Na horách sníh stále je, lyžařská sezóna zdaleka nekončí a velká část sjezdovek je stále v provozu.

 

Než ale vyrazíte na sjezdovku, je velmi příhodné zkontrolovat, zda je areál v provozu a jaké tam bude panovat počasí. To se dozvíte v seznamu ZDE, dobré je také kontrolovat oficiální stránky areálu.

 

Na Šumavě je na tom poměrně dobře Zadov, kde ještě leží kolem 55 centimetrů sněhu, mimo provoz je Zadov - Kobyla kvůli technické poruše. V provozu je i například většina vleků na Špičáku.

 

I Krušné hory hlásí místy až 70 centimetrů sněhu, například na Klínovci jsou mimo provoz jen dvě sjezdovky. Bourňák ale kvůli ztenčení sněhové pokrývky musel prozatím sezónu přerušit. V Bublavě je uzavřená více než polovina sjezdovek, lyžuje se ale stále, na sjezdovkách je kolem 35 centimetrů.

 

V Jizerských horách se v jednotlivých střediscích množství sněhu liší. Tanvaldský špičák hlásí 60 centimetrů sněhu, Bedřichov ale jen 40 centimetrů, v provozu jsou čtyři sjezdovky ze sedmi. I když v Zásadě hlásí jen 15 centimetrů sněhu, důsledně se zasněžuje, areál je v plném provozu.

 

Krkonoše bývají velmi vytížené, nejvíce sněhu hlásí Černá hora a Pec pod Sněžkou, v téměř plném provozu se drží i Špindlerův mlýn. Například v Herlíkovicích je aktuálně v provozu polovina areálu. Strážní drží v provozu vleky vyjma jednoho. V Harrachově se jezdí na všech sjezdovkách.

 

 

Provozovatelé v Orlických horách zasněžují, Dolní Morava vyjma dvou sjezdovek hlásí plynulý provoz, nezajezdíte si ale ve snowparku ani na crossové trati. Skicentrum v Deštné jede na 50 %, v provozu jsou čtyři sjezdovky z osmi. Špatně je na tom například areál Přívrat, kde se zatím nejezdí.

 

Stav v Jeseníkách je velmi podobný, například Lyčerka hlásí, že jsou vleky v provozu, večerní lyžování je ale úplně zrušené. V Ostružné jsou sjezdovky připraveny, dokonce v úterý připadl čerstvý sníh. Na Pradědu jsou otevřené jen dvě sjezdovky. Petříkov bohužel na Vánoce oznámil poruchu na zasněžování, není jasné, jestli se ji podařilo opravit.

 

 

V Beskydech na Javorovém vrchu je v provozu jeden vlek, běžkařské trasy jsou podle informačního portálu nesjízdné. Lépe by na tom měl být areál v Bílé, v provozu je pět sjezdovek a dvě trati na běžky. V Soláni jezdí jeden vlek a je v provozu jedna sjezdovka.

 

V Javorníkách se teplota drží nad nulou, i přesto se provozovatelé nezvdávají, například v Kohútce stále jezdí šest sjezdovek včetně dětského skiparku. Harusák na Vysočině hlásí 40 centimetrů a sjezdovku v provozu.
 

klma TN.cz