Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 2. 2017
galerie bude konec?

Pomluvy, potrat, boj o život: Láska i krize manželů Paroubkových!

Jiří Paroubek a Petra Paroubková - 2012
Zdroj: TN.cz

Ačkoli ještě před pár týdny nic nenasvědčovalo tomu, že by Paroubkovi měli nějaké manželské problémy, teď se jejich vztah otřásá v základech. Jestli jde jen o chvilkovou krizi nebo nepřekonatelný problém, ukáže čas. Krizí už ale zvládli několik.

První zmínky o utajovaném vztahu tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka a tlumočnice Petry Kováčové se objevily ještě v době, kdy byl ženatý se svou první ženou Zuzanou. O podivném jiskření mezi dvojicí se spekulovalo několik týdnů, Jiří Paroubek ale zpočátku odmítl podezření novinářů jakkoliv komentovat.

 

Vztah s o 21 let mladší Petrou ale neutajil. Novináři dvojici několikrát načapali spolu a Petra si brzy vysloužila pojmenování milenky. To tehdejšího premiéra rozpalovalo do běla a brzy proto - aby dodal vážnost svému vztahu - oznámil úmysl Petru si vzít.

 

Blonďatou krásku si vzal jen dva měsíce po rozvodu se Zuzanou. Ta sice zpočátku tvrdila, že o románku od začátku věděla, nakonec ale přiznala, že o Kováčové neměla vůbec tušení. Po jejich sňatku dokonce opustila církev, která nové manželství posvětila.

 

114

GALERIE: Jiří Paroubek a Petra Paroubková

Zdroj: Profimedia

Svatba Jiřího Paroubka a Petry Paroubkové v listopadu 2007

Hodnocení:

 

Hlídaná svatba

 

Termín svatby Jiřího Paroubka a tlumočnice Petry Kováčové byla do poslední chvíle utajovanou záležitostí. Předseda ČSSD několikrát datum změnil, svou novou lásku si nakonec vzal v Mariánských Lázních 17. listopadu 2007 - tedy dva měsíce po jeho rozvodu se Zuzanou. Ceremoniál probíhal v kruhu nejbližších - účastnilo se ho asi 30 rodinných příslušníků a přátel.

 

Pro slavnostní obřad si vybrali tamní hotel Esplanade, za svědka šel ženichovi jeho slovenský protějšek premiér Robert Fico. Na svatbu dohlížela i městská policie - to se nelíbilo hlavně místostarostovi Jiřímu Chvalovi, který byl přesvědčen, že jde o zneužití pravomoci veřejného činitele.

 

 

Ztráta miminka

 

Ačkoli to vypadalo, že manželé už nemohou být šťastnější, v srpnu 2008 se objevila zpráva o náhlé hospitalizaci Petry. V souvislosti s tím Paroubek potvrdil, že jeho manželka samovolně potratila. Přesto se ukázal jako partner, na kterého je spolehnutí, a pro svou manželku chtěl být od začátku co největší oporou.

 

Radostná zpráva

 

Počáteční smutek vystřídala obrovská radost poté, co se manželům Paroubkovým o rok později narodilo dítě - dcerka Margarita. Dívenku nechali pojmenovat po kamarádce Petry Margaritě de la Porta, která se stala zároveň i kmotrou holčičky. Po křestu Margarita dostala druhé jméno Eliška.


Láska k psaní

 

Oba manželé mají slabost pro psaní. Sám Jiří Paroubek publikoval desítky vlastních článků v českých i zahraničních periodikách. V dubnu 2007 byla vydána autobiografická kniha Minuty s Jiřím Paroubkem.[28]. V říjnu 2008 mu vyšla kniha Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata, v roce 2011 další kniha Ve službě republice.

 

 

Konec kariéry

 

Ačkoli Jiří Paroubek několikrát naznačoval, že jeho manželka by byla ráda, kdyby s politikou skončil, velký zlom v jeho kariéře přišel až s rokem 2014. Po neúspěchu v eurovolbách se rozhodl nekandidovat za svou stranu LEV 21 a prohlásil, že s politikou sekne. Kromě neúspěchu uvedl jako důvod starost o rodinu. Chtěl se údajně víc starat o dceru, která trpěla atopickým ekzémem.


Vážné zdravotní komplikace

 

Počátkem roku 2015 začala Petra Paroubková u manžela v kanceláři náhle krvácet do mozku. Incident, který jen málo pacientů přežije, jí od základů změnil život. Začala přerovnávat své priority. Před novináři tehdy velmi chválila svého manžela, že jí byl v těžkých chvílích obrovskou oporou. Blesku v nedávné době přiznala, že po incidentu má krátkodobé výpadky paměti.

 

Slavný návrat?

 

Není to tak dlouho, co expremiér Jiří Paroubek oznámil svůj úmysl vrátit se do vrcholné politiky. "Dostávám nabídky od místních organizací ČSSD, abych se stal znovu členem a já samozřejmě ty nabídky zvažuji," prohlásil Paroubek. "Já tam nevidím nějakou silnou figuru - člověka, který by přišel s ucelenou vizí," dodal. Právě návrat do politiky se ale příliš nelíbí jeho manželce Petře. I to častečně podle všeho vedlo k jejich manželské krizi.

 

 

Stěhování

 

Petra Paroubková se údajně od expremiéra nedávno odstěhovala. Kromě návratu do politiky mohla za jejich neshodami být i exmanželka Zuzana. Petře Paroubkové totiž vadilo, že se její manžel se Zuzanou znovu sbližuje. Brali ji dokonce i na rodinné dovolené!

 

Odtajněné dopisy

 

Poslední kapkou jsou soukromé dopisy manželů, které Jiří Paroubek nyní zveřejnil. Petra v nich manželovi dává najevo, že je konec. Sám Paroubek se s tím odmítá smířit a podle toho vypadá i jeho emotivní odpověď. Celé dopisy si můžete přečíst zde.
 

lud TN.cz