Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 13:57
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Holocaust - 1
Zdroj: Profimedia
Spojenci měli o holokaustu vědět daleko dřív, než tvrdili (ilustrační foto)

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Londýnská instituce Wiener Library, která se věnuje studiu genocidy Židů, zveřejní tento pátek 900 GB textu dokumentů, jejichž originály byly doposud uloženy v newyorské centrále OSN. Informovala o tom rozhlasová stanice Deutsche Welle.

 

Tyto dokumenty jsou svědectvím o tom, jak se Spojenci v letech 1943-49 chovali v otázce válečných zločinů. "Zahrnují i záznamy údajných válečných zločinů, spisy obviněných, zápisy ze schůzek, korespondenci, soudní přepisy a jiný související materiál," uvedla Wiener Library.

 

Podle tvrzení jednoho z archivářů institutu, britského historika Dana Plesche, by zveřejněné dokumenty mohly přepsat klíčové kapitoly učebnic dějepisu. Píše o tom deník The Guardian. Na světlo světa se totiž dostává fakt, že Spojenci věděli o rozsahu holokaustu už od prosince roku 1942. Doposud panovalo přesvědčení, že se o koncentračních táborech dozvěděli až v době, kdy je objevili při osvobozování evropských zemích.

 

 

Už v minulosti se mluvilo o tom, že Spojenci o holokaustu věděli už v roce 1942, až archiv OSN ale poskytl hmatatelný důkaz. Exilová polská vláda dokonce Spojeným státům, Rusku a Británii poskytla velmi přesné popisy koncentračních táborů Osvětim a Treblinka. Navzdory tomu udělali Spojenci jen velmi málo pro záchranu Židů před katastrofou.

 

Místo toho se v roce 1943 nechal člen britské vlády vikomt Cranborne slyšet, že Židé by neměli být považováni za zvláštní případ, a upozornil, že Británie už uprchlíků přijala dost. Dokumenty budou zpřístupněny od pátku ve Wiener Library v Londýně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ OBJEV: Historici objevili bizarní fotky Adolfa Hitlera, které měly být zničeny! Co na nich je?

Hitler žil v Brazílii! Historička tvrdí, že nacistický vůdce nespáchal sebevraždu

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 14:23 roko-lanek
38
Klanim se az na zem sovětské armádě za osvobození Československa od ...
21.4. | 18:38 Milos Trasimi
-9
Ale proč jste vy Češi utíkali či kolaborovali?A proč bila chamrad imigrantska ...
23.4. | 08:41 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
MIlosi, pokud Hawla znas, tak se probud.Toho co jamel na mysli asi fakt tezko..Ten uz davno zaklepal backorama ktery mu poslal strejda BUsh!
23.4. | 08:39 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Milosku, toho Havla co tys snal zna i Franta Voprsalek z Postoloprt! NEni Havel jako Hawel, ikdyz se stejne jmenujou..Ten original byl agent CIA i STB a jinak clovek uplne k nicemu..Ty slataniny co sepsal, tak ty vejdou do dejin jak odstrasujici priklad jak nema vypadat ...
23.4. | 07:57 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ze nejsi Cech vsichni vime. Ale povidku o brunejskem oslu a řecke slepici ti nikdo nežere. Ty chanovske sourozence ti nikdo neodpaře. Presvedcujes o tom tady denne svymi vyrony snědeho mozku.
23.4. | 00:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
To ze jste barbary si uvědomí každý kdo si přečte vaše názory.Nech si své poučky.Já mam s vámi své zkušenosti a velmi dobře vim co jste zač.
23.4. | 00:47 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Než vše zničila chamtivost Židů Cechu a Britu.Nevykladej mi tady blbosti zamindrakovany Cechu.Já vim své a viděl jsem věci které se postesti jen malokomu.Vysmivam se tvé nevědomosti a zabedenosti tolik typické pro barbary co si říkají Češi.
23.4. | 00:44 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nebudu soudit lidi podle toho jestli maji vadu řeči nebo mi je nesympaticky.Nejsem totiž Cech.Já Václava Havla znám od dětství a setkal jsem se s nim několikrát v Praze když jsem tam pracoval.Znal jsem jeho osobní názory i pohled na svet který byl plny vyšších ideálu a naděje bez válek a nenavisti
22.4. | 21:46 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Milosi! Ty si znal Hawla? Ja ho znal osobne, popsals ho celkem presne az nato, ze to byl hroznej nesympatak..Slapal si na jazyk a kdyz mel rict souvislou vetu tak si ji musel precist! Prachy mu STB skovavala v "mrtve schrance"!
22.4. | 18:53 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi se hneva na cely svet. Za komancu se chtel stat konfidentem STB, ale kvuli opaleni jej nevzali, ted jeho udavani neberou taky vazne, protoze ma poruchu vnimani reality. Dejme mu sanci ulevit si alespon zde.
22.4. | 17:51 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A ještě k tomu navrch když je ten opičák věčné žlitý a kafra piicoviny nebo lze.Nemusím jmenovat.Vsichni víme o koho jde.
22.4. | 17:48 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Novus já pochybují ze by Američané zvolili za prezidenta světové velmoci opicaka.Něčeho takového jsou schopni jen Češi.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme