Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2018 18:13
Nová pravidla

Přerov omezuje stěhování části lidí, vyhlásil "bezdávkovou" zónu

Zdroj: TV Nova

Radní z Přerova se postavili proti novým nájemníkům, kteří žijí z dávek. Lidé, kteří spoléhají na doplatek na bydlení od státu, musejí od začátku února při stěhování vynechat šest přerovských ulic. Místní radnice - jako druhá v Olomouckém kraji - vyhlásila ve městě takzvanou bezdávkovou zónu.

Podle přerovské radnice se situace v sociálně vyloučených lokalitách u nádraží v posledních měsících zhoršila a může za to prý i příliv nových nepřizpůsobivých ze severu Moravy, kteří se zabydlují ve zdejších ubytovnách.


Hranice zóny tvoří šest problémových ulic - Dluhonská, Husova, Kojetínská, Škodova, Tovačovská a Tovární. Stávajících nájemníků se opatření nedotkne. Do domů na této adrese se už ale nemohou stěhovat noví nájemníci, kteří žijí pouze ze sociálních dávek.


Přerovští radní požádali o takzvané opatření obecné povahy loni v říjnu. To teď vstoupilo v platnost.


Stejné opatření jako Přerov zavedla v regionu před časem obec Stražisko na Prostějovsku, která se dlouhodobě potýkala s problematickými nájemníky tamní ubytovny.Ze strany přerovské radnice není vyhláška omezující bydlení podpořené sociální dávkou prvním pokusem o omezení provozu zdejších ubytoven.Ve městě je jich celkem osmnáct, přičemž jednu se dokonce město rozhodlo zbourat.


Je to ubytovna Chemik na Velkých Novosadech. Budovu, která patří městu, už museli nájemníci vyklidit.

pez, Lukáš Veselý TN.cz
Reklama