Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2017 17:15
tragická nehoda

Přes zákaz řízení sedl mladík za volant, spolujezdce to stálo život

Vrtulník - ilustrační
Zdroj: Tomáš Frait/MAFRA/Profimedia

I když nesměl řídit, sedl si mladík (24) v noci na sobotu za volant, porušení zákazu skončilo tragédií. Auto vyletělo ze silnice a narazilo přímo do stromu. Řidič nehodu přežil, jeho mladší kamarád (†21) na místě spolujezdce ale takové štěstí neměl.

Tragická událost se stala poblíž Petrovic u Karviné. Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a jeho auto značky Renault vyletělo ze silnice a narazilo přímo do stromu. V autě nebyl sám. Oba se při nehodě vážně zranili a byli po příjezdu záchranářů v bezvědomí.

Reklama

 

" Záchranáři bojovali o život jednadvacetiletého muže, který zůstal zaklíněn uvnitř vozidla. Ještě před jeho vyproštěním mu zajistili žilní vstup a zahájili podávání potřebných léků. Následně jej uložili do vakuové matrace a naložili krční límec. Nutná byla intubace dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Pacient utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku, břicha, horních i dolních končetin. Vrtulník letecké záchranné služby jej v kritickém stavu přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," popsal vážnost zranění spolujezdce mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Ten svůj boj o život bohužel v nemocnici prohrál. "O tři roky starší muž musel být ošetřen s poraněním hlavy a horní končetiny, stejně jako předchozí pacient se nacházel ve stavu bezvědomí a bylo nutno převést postiženého na umělou plicní ventilaci. Po zajištění přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři sanitním vozidlem ve vážném stavu předali do péče lékařů Fakultní nemocnice v Ostravě," doplnil Humpl.

 

 

"Řidič je podezřelý z přečinu usmrcení z nedbalosti a dále z přečinu maření úředního rozhodnutí. Za uvedené činy mu hrozí vezení v délce až 6 let," přiblížila policejní mluvčí Lenka Sikorová. Mladík měl totiž od magistrátu zákaz řízení a to až do konce letošního roku.
 

klma TN.cz
Reklama