Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2016 20:58
prezidentská návšteva

Zeman radil, jak se zbavit Sobotky: KALAŠNIKOV! Politici v šoku

Zdroj: TV Nova

Při debatě v Tišnově na Brněnsku prezident Miloš Zeman opět nešetřil peprnými výroky, když radil, jak se zbavit současného premiéra Bohuslava Sobotky nebo srovnával Mohammeda s Ježíšem. V naplněném sálu místního kina Svratka sklízel potlesk ve stoje.

Anketa

Přestřelil Miloš Zeman, když jako řešení likvidace Bohuslava Sobotky jmenoval kalašnikov?

Hlasovalo 7679 lidí.
Během debaty se jeden z účastníků zeptal hlavy státu, jaké jsou možnosti zbavit se současného premiéra Bohuslava Sobotky, na což prezident reagoval slovy: "Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou možností je kalašnikov."

 

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, ministr vnitra Milan Chovanec komentoval nevhodný výrok na Twitteru: "Vláda dělá vše pro to, aby naše republika zůstala bezpečnou. I přes nárůst vnějších a vnitřních rizik." Následně dodal: "Nevkusné žerty o použití zbraní vůči představitelům státu jen přilévají olej do ohně."

 

 

K výrokům prezidenta Zemana se společně vyjádřili předseda Senátu Milan Štěch a předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. V prohlášení slova o užití zbraní proti Sobotkovi odmítli a označili je za nevkusné a nepřijatelné, i kdyby měla být vyřčena v nádsázce, protože narušují policitkou kulturu a komunikaci a mohou přispívat ke zvyšování napětí ve společnosti. 

 

"Úkolem všech představitelů státu musí být naopak maximální snaha zamezit šíření chaosu a strachu, které v současné migrační vlně stále častěji vyvolávají xenofobové a rasisté. Toho nedosáhneme nevkusnými výroky, ale jen společnou intenzivní prací a přinášením odpovědných řešení problémů, kterým naše země a občané čelí," stojí ve vyjádření předsedů.

 

Na prohlášení o své osobě reagoval i premiér Bohuslav Sobotka. Česko je podle něj nejspíš jedinou civilizovanou zemí, kde prezident vyzývá k zabití ministerského předsedy. Sobotka to dnes uvedl v tiskovém prohlášení. Výroky Miloše Zemana o tom, že nedemokratickou cestou, jak se zbavit premiéra, je samopal kalašnikov, má za hloupé a zbytečné. Děsí prý jeho děti a rodinu.

 

 

Také se debatovalo o islámu a zda je možné ho reformovat. Prezident srovnával Ježíše a Mohammeda a komentoval vztah islámu k ženám, ve kterém se podle něj liší islám od dalších náboženství: „Když přivedli k Ježíšovi nevěrnou ženu, řekl, že kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Když nevěrnou těhotnou ženu přivedli k Mohammedovi, ten řekl svému sluhovi, aby ji opatroval, dokud neporodí. Když porodila, řekl, aby jí ukamenovali.“

 

 

Na setkání s prezidentem se spousty lidí tlačily i v předsálí. Stížnosti vyřešil starosta města Jiří Dospíšil, když nechal do předsálí umístit reproduktory a obrazovky. "Jsem rád, že se to vyřešilo. Teď mě mohou lidé v předsálí nejen slyšet, ale vidět i mé tři brady," vtipkoval prezident Miloš Zeman.

 

Debata v Tišnově byla součástí třetí prezidentské návštěvy Jihomoravského kraje, která potrvá až do středy. V pondělí zavítal do Brna, na Blanensko a do Tišnova. Během následujících dnů navštíví jihomoravské firmy, kde se setká se zaměstnanci. Hlava státu dorazila na jižní Moravu i s manželkou Ivanou.

 

 

 

Dnes prezident navštívil společnost Zetor Tractors, kde se nejen setkal s vedením a zaměstnanci společnosti, ale také si vyzkoušel nový jubilejní traktor, který podepsal a který bude umístěn v místním muzeu.

 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.1. | 12:18 koxkum
49
Zeman není člověk bez chyb a ani to o sobě netvrdí,s jeho názorem na Sobotku ...
26.1. | 12:00 kramnyjevrah
-54
Je to krupan a primitiv....aby toho kalacha nekdo nepouzil proti nemu....debil ...
27.1. | 17:26 coktor
3
Náhlasit nevhodný komentář
A honem média, máme další špínu na Mlhoše, do toho poplká už tak připos.... Bohouš. Ubohost sama. Je zjevné že mluví obecně a bere to i na sebe. Navíc, neřekl nic nového, každý ví , že jsou dva způsoby. Pár lidem asi hodně leží v žaludku, že se Zeman nesklání a na nazývá věci takové, jaké jsou :-D
27.1. | 10:40 rychl
2
Náhlasit nevhodný komentář
Lepší vtip jsem neslyšela
27.1. | 10:33 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo vcera koukal na Udal.- komentare tak videl ziveho teroristu co palil na prezidenta ne kalasnikovem ale rovnou kanonem..Neuveritelne jaci lide muzou sedet v Ceske vlade..Ikdyz lide, Sluzebni pivo , a pekne vycichle, lidove zvane "Slivky", lze to jeste nazvat "clovekem"?
27.1. | 07:31 allanaldik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nedivil bych se kdyby nejakej vzdelanej poloopicak ho poslal do kytek, vzdyt si Sralbotka preje aby tady byly. Jim je jedno koho oddelaj a mohl by to byt zrovna on a poloopicak by pouzil kalasnikova nic jineho nepouzivaji
27.1. | 06:34 koxkum
2
Náhlasit nevhodný komentář
overal - přesně řečeno.souhlas.Pan Zeman prostě píchl do vosího hnízda,jenže národ by se měl probudit dokud je čas a dát jasně najevo,jesli chce být v roli stáda ovcí nebo ne.
27.1. | 06:12 koxkum
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kradlousek využije každé možnosti ,jak odvrátit pozornost občanů od svých zlodějin kamkoliv jinam,jelikož cítí ,že mu už konečně začíná hořet koudel u zádele.Výrok prezidenta by měl probudit voliče,kteří umožňují setrávání takových škůdců v politice.
27.1. | 05:59 lucielucina
9
Náhlasit nevhodný komentář
Média a promigrantští politici se chytají každé pitominy, kterou Zeman řekne a už z toho vidí hrozbu. Já se ptám, kdy se média a politici budou zabývat skutečnou hrozbou ohrožující zájmy občanů a to je obsah Sobotkových meilů.
27.1. | 05:37 lup3
7
Náhlasit nevhodný komentář
To je histérie. Novináři vaří z vody a dementní politici si hřejou polívčičku a žvaní nesmysly.
27.1. | 05:33 Anna HRADILKOVA
12
Náhlasit nevhodný komentář
Proč jste neukázali celou debatu ? kDO MU DAL TAKOVOU BLBOU OTÁZKU A PROČ TAK REAGOVAL. jENOM UKAZUJETE TO CO SE VÁM HODÍ A předhazujete to na obrazovky.A tv Nova no coment
27.1. | 01:06 karl-z-bahnhofu
10
Náhlasit nevhodný komentář
Kalašnikov je za hranou a netřeba jej. Ovšem Dluhoslava Sralbotku je třeba nakopat do (_._) a to HNED !